Foto: RK Borac
Rukomet

Vujović zvanično promovisan kao novi trener Borca


Veselin Vujović je zvanično promovisan kao novi trener Rukometnog kluba Borac M:tel. Dolazak proslavljenog rukometaša i stručnjaka privukao je ogromnu pažnju u regionu, a svi se nadaju da će saradnja koja je dogovorena na pet mjeseci biti nastavljena i na kraju sezone.

Vujović je tokom trenerske karijere vodio brojne klubove sa kojima je osvajao brojne trofeje. Tako je Sjudad Real doveo do trofeja u Kupu EHF, dok je sa Vardarom bio šampion SEHA lige. Pored toga, osvajao je titule šampiona u Hrvatskoj i Makedoniji .

Reprezentaciju Slovenije je doveo do bronze na Svjetskom prvenstvu. Zato i ne čudi da je njegov dolazak u Banjaluku donio veliko interesovanje.

– Toliko dobrih riječi i sjajan doček me obavezuje da radim kvalitetno. I meni je čast što sam došao u Borac, da vodim veliki klub sa tradicijom. Trudiću se da sve ovo opravdam i da ispunim klupske ambicije. Sve se poklopilo. Danas ću upoznati igrački kadar, pa ćemo razmišljati o eventualnim pojačanjima, mada je sad teško naći dobrog slobodnog igrača . Ono što je jasno da nam treba golman, a moguće je i desni bek. Tek kad detaljno upoznam igrače onda ćemo pričati o tome da li i na kojim pozicijama su potrebni novi igrači- istakao je Vujović.

Proslavljeni trener je istakao da mu je žao što se on nije sjetio riječi Jovice Cvetkovića da je Borac u rukometu kao Real Madrid u fudbalu i da će stručni štab ostati isti.

– Cvetković se toga dobro sjetio i zaista je tako da je Borac u rukometu kao Real u fudbalu. Meni je na početku Zdravko Rađenović bio idol, obožavao sam kako je on igrao i na kraju sam ispunio snove jer sam igrao zajedno sa njim i osvajao medalje. Mi smo na putu do druge titule eliminisali Borac za koji su igrali Puc, Maglajlija,Saračević strašno jak tim. Kad spomenete Banjaluku onda su dva brenda koja treba da se očuvaju RK Borac i Bokserski klub Slavija. Znam šta je Borac i kakav pritisak nosi, ali navikao sam na to. Ako sam se nosio sa pritiskom u polufinalu Svjetskog prvenstva protiv Francuske, vjerujem da ću ga i ovdje izdržati. Što se tiče Lige BiH nisam u potpunosti upoznat jer je ona medijski slabo ispraćena. Ali imam vremena da se upoznam, razgovaraću sa svojim stručnim štabom koji odlično poznaje i svi oni će ostati sa mnom. Tu sam pridodat kao pojačanje, jer kako u dalmaciji kažu”Čovik i tovar više znaju od čovika”- istakao je proslavljeni stručnjak koji je istakao da mu je među porvim čestitao i Mario Kelentrić, koji će sa dobojskom Slogom biti veliki rival u borbi za titulu.

Foto: RK Borac

Vujović je objasnio i zašto je ugovor na samo pet mjeseci.

-Imao sam loša iskustva sa saradnjom na duži period. Kod nas se ti planovi brzo izjalove, smanje se budžeti i promijeni strategija. Ovako je najbolje. nakon pet mjeseci vidjećemo da li je Vuja za Borac i Borac za Vuju pa ćemo se lako dogovoriti za ubuduće.

Prvi trening zakazan je za danas u 16.30 časova u dvorani Centar. Rukometaši Borca u nedjelju putuju na sedmodnevne pripreme u Teslić.

Kondić: Borac zaslužuje ovakvu legendu

Uprava Borca ističe da je bila zadovoljna radom trenera Mirka Mikića, ali da nije mogla da propusti šansu da angažuje legendarnog trenera.

-Jednostavno svjetska i jugoslovenska legenda, suvišno je predstavljati Vuju. Borac zaslužuje giganta kakav je Vuja. Imamo velike ambicije, a korak bliže smo njihovom ostvarenju tih ciljeva. To ne znači da smo bili nezadovoljni radom trenera Mirka Mikića. Istina bilo je tu malih zamjerki na neke mečeva ali generalno smo bili zadovoljni. Međutim, imali smo šansu da pojačamo struični štab sjajnim trenerom i čovjekom tako da je nismo htjeli propustiti jer smatramo da ćemo puno dobiti u svakom pogledu- rekao je predsjednik Borca Saša Kondić.

On je takođe napomenuo da je klub dobio obećana sredstva od Vlade Srpske u iznosu od milion maraka i da se ona troše prema zacrtanom planu, te da troškova ima i u nastavku sezone.

-Klub je ispunio sve obaveze koje je imao u skladu sa planom na osnovu kojeg smo aplicirali za sredstva kod Vlade Republike SRpske. Na osnovu njih smo dobili sredstva i ispunili dosadašnje zahtjeve. Nema dugovanja prema igračima a dio sredstava je ostavljen za obaveze koje nam tek slijede u EHF Evropa kupu kao i domaćim takmičenjima- dodao je Kondić.

Iznenađen igrom Srbije

Veselin Vujović ističe da je prijatno iznenađen igrom Srbije

-Za mene su ova dva rezultata praktično dvije pobjede. Sve je jasno kad sudije moraju da navlače za Francusku.Španac je donio novine u igri a iskreno nije on to mogao za ovo kratko vrijeme da posloži sve. Ono što je uradio pustio je najbolje da igra nije se opteretio pričama ko treba da igra, ko je čiji igrač. Nadam, se da će nastaviti sa dobrim partijama. jer je poznato da mi protiv velikana igramo dobro dok se opustimo protiv uslovno rečeno lakših protivnika. Ali ovaj start daje nadu u bolju budućnost.

SrpskaInfo

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Stanivuković se poklonio jasenovačkim žrtvama: Donja Gradina je naša opomena

K2

Položeni vijenci na grobnom polju “Topole”

K2

Vlada Crne Gore: Porodicama civilnih žrtava ratova po 100.000 evra

K1

Dodik: Odluke neustavnog Tužilaštva BiH ne važe u Srpskoj

K1

Kako je dolar postao vodeća valuta u svijetu?

K1

Rudnik stao, šteta ostala: Porodica iz Baraća čeka pravdu (FOTO)

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više