Direktor HZJZ-a Krunoslav Capak najavio je da se vrijeme karantina u Hrvatskoj vraća na 14 dana, dodajući da se bilježi i povećanje broja zaraženih.
– U prvih pet dana ovoe sedmice zabilježena su 2 152 novooboljela, dok je to u prvih pet dana prošle sedmice bilo 1 597, što je porast od gotovo 35 odsto na sedmičnom nivou – kazao je Capak na konferenciji za medije Štaba civilne zaštite.
Istakao je da će uskoro biti objavljene nova uputstva u kojima će vrijeme karantina biti produženo na 14 dana, istakavši da se karantin vraća jer je prvenstveno bio uveden zbog potrebe da se zdravstveni radnici što prije vrate na posao.
– Sad ćemo to vratiti iz razloga što je većina zdravstvenih radnika i zaposlenika domova za starije vakcinisana, imamo i manji broj oboljelih i ne znamo koliko imamo britanskog soja u populaciji pa mislimo da je u ovom trenutku važno da vratimo svu karantenu na 14 dana – poručio je dodavši da će HZJZ te upute objaviti vjerovatno tokom dana.
Smatra i da se u Hrvatskoj s porastom broja novooboljelih ne događa treći talas epidemije.
– Ja bih rekao da je ovo rep drugog talasa – rekao je on.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.