Zvezda herojskom igrom do aktivnog rezultata pred revanš protiv Milana

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerješeno 2:2 protiv ekipe Milana u prvoj utakmici šesnaestinefinala Liga Evrope.

Od samog početka meča bilo je zanimljivih dešavanja na terenu, za početak pred golom Crvebe zvezde. U šestom minutu prvi poništen gol Milana, jer je Kastiljeho bio u ofsajdu prije nego što je izbio sam pred Borjana i savladao ga, a šest minuta kasnije Zvezdina mreža se i drugi put zatresla i opet gol nije bio priznat. Ovoga puta je Teo Ernandes sa četiri metra sproveo loptu u mrežu posle centaršuta Kalulua sa desne strane, ali poslije intervencije iz VAR sobe, dosuđeno je igranje rukom fudbalera Milana.

U međuvremenu je pripretio i Rebić, kada je Borjan izbio loptu u korner, ali se Zvezda potom polako oslobađala pritiska i postajala sve opasnija na suprotnoj strani terena.

Prijetili su Kanga, Ben, ali najviše Mirko Ivanić, koji je u 20. minutu imao sjajnu šansu za izjednačenje, ali iskosa sa desne strane nije uspio da savlada Donarumu, koji je istrčao i ”skratio ugao”. Potom je pokušao i sa dvadesetak metara, kada je golman Milana još jednom odlično intervenisao.

Milan je od 39. minuta ostao bez povređenog Benasera koga je zamijenio Tonali, a samo tri minuta kasnije gosti su poveli. Kastiljeho je sa desne strane pored Degeneka ubacio loptu u peterac, gdje nespretno interveniše Pankov i umjesto u korner, loptu šalje u Borjanovu mrežu – 0:1.

Iako je finiš prvog poluvremena bio bolan za Zvezdu, “crveno-bijeli” su odlično započeli drugo. Najprije dobra prilika za Bena, koji je suviše zakomplikovao sa šutem, a onda u 52. minutu – penal za Zvezdu!

Bila je to akcija Ivanić-Falćineli, a kapiten Milana Romanjoli igra rukom u svom kaznenom prostoru i sudija Sidiropulos bez dileme pokazuje na bijelu tačku.

Kanga je preuzeo odgovornost i snažnim i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao Donaruminog gola, iako je golman Milana dobro procijenio stranu – 1:1.

Međutim, ovaj rezultat je samo sedam minuta ostao na snazi, a onda Pankov potvrđuje ulogu tragičara ovog meča. Poslije autogola skrivio je i penal nad Teom Ernandesom, koji i izvodi penal, i to precizno za 1:2 na semaforu.

Pokušao je Dejan Stanković uvođenjem Falka i Gajića umjesto Bena i Gobeljića da unese novu energiju u igru svog tima, ali sve to pada u vodu od 77. minuta, kada Zvezda ostaje bez isključenog Rodića zbog drugog žutog kartona.

Ili je to tako samo izgledalo.

Zvezda se nije predavala, a u nadoknadi vremena Milan Pavkov poslije kornera postiže prelijep gol glavom za izjednačenje na 2:2.