Izdvajamo

Sarajevski Olimpik napušta Premijer ligu BiH


Fudbalski klub Olimpik iz Sarajeva oglasio se saopštenjem za javnost u kojem su naveli da su donijeli odluku o napuštanju Premijer lige BiH.

– Nakon što smo u prethodnoj sedmici analizirali sva dešavanja u prethodnom periodu, a potom i uzeli u obzir sve relevantne činjenice o dešavanjima u bh. fudbalu, donijeli smo odluku o napuštanju Premijer lige BiH – stoji u saopštenju Olimpika.

Kako su istakli, razloga za ovakvu odluku je mnogo.

– Jednostavno je teško pobrojati sve i odlučiti se koji je veći razlog za ovakav jedan potez. Sudijske lakrdije na utakmicama, dijeljenje kartona i sankcionisanja na samim utakmicama za potrebe drugih klubova, dosuđeni kazneni udarci, politika u svim porama saveza, dijeljenje saveza na entitetsko odlučivanje, preglasavanja po nacionalnom ključu, način izbora svih komisija, zaštićene sudije koje mogu da se ponašaju kako žele, jer znaju da šta god da urade neće biti kažnjeni, samo su neke od stvari koje su obilježile ovu sezonu – navode iz sarajevskog kluba.

Dodaju da du svjesni činjenice da će biti sankcionisani od strane organa N/FS BiH.

– Ne osjećamo potrebu da se pravdamo, nas ste i dovoljno kaznili ne dajući nam priliku da se borimo na terenu za svoje ciljeve. Naša želja je da ovakva naša odluka potakne sve u državi da stave prst na čelo i zapitaju se: Kome i da li uopšte treba postojati ovakvo takmičenje? Zašto N/FS BiH niti jednog momenta nije zaštitio klubove i pokušao da im olakša posljedice pandemije koronavirusa? Zašto se savez, koji se navodno brine o svim klubovima, nije pokušao kao naši susjedi pobrinuti na sve načine da olakša klubovima funkcionisanje? Gdje su završili novci iz fondova UEFA koji su dodijeljeni savezu? Kako se biraju tehnički partneri saveza? Ko koga preglasava u komisijama? Zašto se svaka odluka aminuje od samo jednog čovjeka? Samo su neka od pitanja. A pitanja je puno, odgovora jako malo – navode iz Olimpika i dodaju da će biti srećni ako njihova žrtva donese bilo kakav napredak bez obzira na sankcije koje ih čekaju.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Barbarez: Rezultat je previsok, 60 minuta smo igrali vrhunski

K1

BiH ubjedljivo poražena od Švajcarske na Mundijalu

K1

Novi datum: Eko – bel pomjerio termin zarašivanja komaraca

K2

FZO kroz vodič objašnjava kako do transplatacije bubrega u inostranstvu

K2

ABA liga dobija još dva kluba

K1

Novaković Bursać: IDDEEA pokušava napraviti digitalni MUP-a na nivou BiH

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više