EX YU

Mitropolit Joanikije: Đukanović se umiješao u život crkve

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije rekao je da je uoči njegovog ustoličenja u Cetinjskom manastiru Crna Gora, zahvaljujući njenom predsjedniku Milu Đukanoviću, postala školski primjer grubog miješanja politike u sferu religije, ugrožavanja vjerskih sloboda i kršenja Ustava i zakona.

– Najgore od svega je to što je predsjednik države po svaku cijenu htio da našem vjerskom skupu nalijepi političku oznaku i za sebe izvuče političku korist, što je vjerujući narod energično odbacio i osudio – naveo je mitropolit Joanikije.

Vladika je istakao da onaj ko vrši takve zloupotrebe najviše državne funkcije, ugrožava samu državu i unižava njen ugled, te da za to treba da snosi odgovarajuće posljedice.

Mitropolit je dodao da se nada da u Crnoj Gori polako prolazi vrijeme neobuzdane sile bilo kojeg pojedinca, a da dolazi vrijeme sile pravde i zakona.

Vladika Janikije rekao je za podgorički “Dan” da dolazak NJegove svetosti patrijarha srpskog Porfirija u Crnu Goru, koji ga je po hrišćanskom zakonu ustoličio u tron njegovih prethodnika kao 56. arhijereja i mitropolita ove, Svetim Savom ustanovljene mitropolije, znači prisustvo i potvrdu vaseljenskog pravoslavlja.

– Dolazak patrijarha srpskog znači prisustvo i potvrdu vaseljenskog pravoslavlja kome pripadamo kroz svu našu istoriju, njegujući jedinstvo Srpske pravoslavne crkve (SPC) – dodao je vladika.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Eskobar: Dogovor iz Ohrida pravno obavezujući i bez potpisa

DB

Predsjednik Albanije ponovo traži od Vatikana: Priznajte Kosovo

DB

Sa tržišta se povlači lijek za olakšavanje disanja

DB

Parlament BiH: Vrijeđanje, prijetnje i ostale tačke

DB

Ninković ugostio Stefana Bunića i Filipa Marinkovića (FOTO/VIDEO)

SB

Vulić: Bećirović je politički amater, njegovo neznanje iznenađuje

JMS

1 komentar

Galileo Galilei Utorak, 7.09.2021., 10:45 at 10:45 am

Đukanović je mafijaš,a mafijaši se miješaju u sve.Takve NATO treba.

Odgovor

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više