Izdvajamo

Raste broj zaraženih među sportistima na ZOI


Broj zaraženih virusom korona među sportistima i zvaničnicima timova na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu porastao je, a organizatori su upozorili na još slučajeva u narednim danima.

Uključujući sportiste i zvaničnike, utvrđeno je da je 36 zaposlenih, vezanih za igre, zaraženo – 29 kada su stigli na aerodrom u Pekingu, a sedam je već u takozvanoj “zatvorenoj petlji” koja odvaja učesnike i zvaničnike Igara od javnosti.

– Upravo prolazimo kroz period najvećeg broja ljudi koji stižu u Kinu i stoga očekujemo da ćemo vidjeti najveći broj u ovoj fazi – rekao je medicinski šef Igara Brajan Mekloski.

On je dodao da su organizatori sigurni u svoj sistem prevencije kovida i da je malo vjerovatno da će virus “procuriti” u javnost.

Sponzorisano

Ruski hokejaš Anton Slepišev rekao je da nervira to što se svakog jutra mora ranije ustati samo da se uradi PCR test.

– Mislim da će za nekoliko dana to biti kao da perete zube – rekao je agenciji i dodao kako su svi zabrinuti da će rezultat testa odjednom biti pozitivan.

Igre počinju 4. februara i trajaće do 20. februara.

SRNA

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vještačka inteligencija u medicini: Pomoćnik koji ne smije postati gospodar

K1

Madrid: Nakon Đokovića odustao i Alkaras

K1

James Keenan: Muzički genije koji je pobijedio sistem

K1

Tramp nakon otvaranja Ormuskog moreuza: Sjajan dan za svijet

K1

Cvijanović: Konaković je prevarant koji krši Ustav BiH

K1

Vlada odobrila 10,6 miliona KM za lokalne zajednice

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više