Predsjednišvo SDS potvrdilo je stav da je Narodna skupština Republike Srpske jedino mjesto gdje treba da bude donesena odgovarajuća odluka o pitanju učešća predstavnika Srpske u zajedničkim institucijama BiH, rekao je predsjednik SDS Mirko Šarović.
– To je poruka i prema srpskom članu Predsjedništva BiH Miloradu Dodiku, s obzirom na to da su on, njegova partija i koalicija bili inicijatori zaključaka u Narodnoj skupštini. Sada se očekuje da oni budu predlagači nekog drugačijeg stava i drugačijeg odnosa spram učešća u institucijama BiH – rekao je Šarović novinarima u Banjaluci nakon sjednice Predsjedništva SDS.
On je dodao da će SDS dati svoj doprinos kako bi se možda u kratkom vremenu dobile izmjene Izbornog zakona BiH makar u dijelu unapređenja izbornog procesa, a za šta su se zalagale Centralna izborna komisija i određen broj političkih partija.
Šarović je naveo da je Predsjedništvo SDS ramatralo i nacrt platforme koja će se koristiti za nastupe članova SDS i prezentovanje javnosti politike ove stranke u narednom periodu, sa posebnim akcentom na opšte izbore.
On je dodao da platforma obuhvata više segmenata, od ekonomije, finansija, društevnih tema i energetike do poljoprivrede i drugog i da ona predstavlja dio standardne pripreme SDS u izbornoj godini.
Srna
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.
1 komentar
Šaroviću,pobogu čovječe,reci već jednom nešto konkretno,ponudi rješenja,odgovore,a ne samo komentare na rad vlasti.Pošteno bi bilo da Šarović i ostali opozicionari prestanu sa spletkarenjem i otvoreno kažu od kojih bi ciljeva Bošnjaci odustali kad bi SDS i PDP došli na vlast,a Dodik napustio političku scenu Republike Srpske.Da gospoda opozicionari kažu šta će to konkretno da se poboljša za položaj Republike Srpske i njenih građana.Volio bih čuti takva obrazloženja,recimo da li bi dolaskom Jelene Trivić na mjesto predsjednika RS bošnjaci ukunuli sporni Inckov zakon i odustali od prenosa nadležnosti za poljoprivredno zemljište i šume na nivo BiH i da li bi promjena vlasti otklonila bošnjačke težnje za ukidanjem Republike Srpske?Da li bi Ustavni sud prestao sa donošenjem presuda štetnih za Republiku Srpsku i da li bi prestali da je nazivaju genocidnom tvorevinom?