Izdvajamo

U Kolašinu namještali olimpijske norme za Peking?

Zbog ozbiljne sumnje da je skijaška trka u Kolašinu krajem decembra namještena i da su rezultati lažirani kako bi se jedan broj takmičara plasirao na Zimske olimpijske igre, Crna Gora je u fokusu svjetskih medija.

Listovi Vašington post i La Republika donose priče da je trka u Crnoj Gori pod istragom Međunarodne skijaške federacije.

Prilog o sumnjivoj trci u Kolašinu emitovan je sinoć u emisiji “Gledajmo se” na TVCG.

Italijanska La Republika piše da je krajem godine umjesto širenja olimpijskog duha i porodice tokom trke u Kolašinu došlo do ozbiljnih prevara, čak i sa kriminalnim prizvukom.

Rimski list donosi i intervju sa trenerom jednog maloljetnog skijaša, koji je pristao da govori samo uz uslov da ostane anoniman. On tvrdi da je njegov takmičar tokom nastupa u Kolašinu dobijao ozbiljne prijetnje da mora da “uspori, jer su ovde došli sportisti koji žele da idu na Zimske olimpijske igre”.

Vijest je izazvala pravu pometnju u sportskoj javnosti Crne Gore, a otkrilo se da su neki do tada nepoznati takmičari iz zemalja kao što su Jamajka ili Saudijska Arabija toliko zasijali u Kolašinu da su se uspjeli dočepati i olimpijske norme.

Kako je “Jamajčanin iz Kolašina” postao atrakcija na ZOI? (VIDEO)

Iz Međunarodne skijaške federacije su potvrdili da je istraga u toku.

Najviše pažnje zbog učešća na kolašinskoj trci su izazvali budući olimpijci – skijaš Bendžamin Aleksander iz Jamajke, indijski skijaš Arif Kan i takmičar iz Saudijske Arabije Fajuk Abdi.

Aleksander je bivši londonski di-džej, koji godinama pokušava da se plasira na Olimpijske igre, što mu je samo u Crnoj Gori pošlo za rukom.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Pripadnici MUP-a RS u akciji dobrovoljnog davanja krvi (FOTO)

JMS

Srednjoškolci iz Bihaća osmisli sistem za potpuno besplatno centralno grijanje

JMS

Pucnjava u Nešvilu: Bivša učenica ubila šest ljudi u školi

JMS

Vremenska prognoza: Danas hladno i vjetrovito

JMS

Putevi: Kolovozi mjestimično vlažni, u Hercegovini udari vjetra

JMS

Slučaj zatočene djevojčice: Sud dodijelio dijete ocu!

DB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više