Lajpcig preko Atalante do polufinala Lige Evrope

Prvi polufinalista Lige Evrope je Lajpcig koji je u revanšu četvrtfinala u Bergamu savladao Atalantu rezultatom 2:0 (1:0).

Junak trijumfa “bikova” je Kristofer Nkunku koji je postigao oba pogotka na meču i tako nastavio sjajnu seriju u kojoj se nalazi, računajući sva takmičenja.

Atalanta svoj veći posjed i više šuteva nije koristila, a Nkunku jeste prvu pravu šansu i vodeći gol postigao je u 18. minutu.

Domaći su se trudili da ugroze gol “bikova”, ali do prave prilike nisu dolazili.

Zato je Lajpcig pretio preko Konrada Lajmera i Nkunkua koji nisu bili precizni u 57. odnosno, 68. minutu.

Ipak, u 86. je dosuđen penal zbog prekršaja Huana Musoa, a najstrožu kaznu u 2:0 za prolaz pretvorio je Nkunku.

Nijemci će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvomeča između Rendžersa i Brage (0:1 prvi meč).

SP: Slavlje Senegala i Holandije za prolaz u osminu finala