Red kiše, red kolona dvotočkaša, te red sjajne atmosfere i nezaboravnih nastupa motociklista i regionalnih muzičkih zvijezda obiželježili su i posljednji dan petog Moto Festa u Banjaluci.
Muzički program je počeo uz inspektora Blažu i Kljunove. Nakon Blaže uslijedila je kiša koja vjerojatno sluša narodnjake pa je drugi dan zaredom pokušala da uništi atmosferu, međutim publika se nije dala.
Pomoglo je i to što je na binu izašao Psihomodo pop koji iduće godine obilježava 40 godina rada, a zvuče nikad bolje. “Frida”, “Ja volim samo sebe”, “Ramona” i “Pinokio” samo su neke od pjesama koje su oduševile publiku i otjerale kišu.
Davor Gobac je rekao kako je oduševljen festivalom, kako mu je uvijek drago da dođe u Banjaluku i da ga je posebno oduševila tehnika i produkcija. Spomenuo je da pripremaju “prigodnu obljetnicu” svog jubileja i da ćemo biti na vrijeme obaviješteni.
Nakon mnogo godina u Banjaluci nastupio je i Sunshine. “Misli mene gone”, “Priđi mi ti”, “Makro” su samo neke od pjesama koje su grmile sa bine.



Veliko finale petog Moto Festa bilo je rezervisano za Brkove. Horde klinaca pribijenih uz ogradu čekalo je sa nestrpljenjem ovu sjajnu ekipu, a Brkovi su se potrudili da im se to čekanje isplati. Koncert je počeo sa novom pjesmom “Ni pankeri više ne slušaju pano”, a onda su uslijedili dobro poznati hitovi koje je publika pjevala uglas.
Ovoga puta sa Brkovima je nastupio Igor Paspalj, gitarski majstor i umjetnik na kojeg možemo biti zaista ponosni što je kako se to kaže “naše gore list”. Uz Brkove, veselu publiku, tvrđavu Kastel u uspomene je otišao još jedan Moto Fest.
Podsjećamo prvi dan Moto Festa počeo je otvaranjem Moto marketa na kojem se predstavljaju brojni moto brendovi i proizvođači moto opreme.
Za uzavrelu atmosferu i sjajan muzički program pobrinuli su se bendovi Mortal Kombat, Ritam nereda i Goblini koji su sa publikom proslavili 30 godina postojanja.
Ni promjena vremenskih prilika nije osujetila brojne bajkere i posjetioce Moto Festa, Banjaluka, da i drugog festivalskog dana uživaju u bogatom programu i da pozitivna energija, smijeh i cjelodnevno druženje obilježe i drugi dan Moto Festa.
Drugi dan obilježio je moto defile banjalučkim ulicama, kojima se u popodnevnim časovima slila rijeka motora. Zatim je uslijedio sjajan muzički program u kojem su atmosferu do usijanja doveli Najda i smakovanje, Atheist Rap, Orthodox Celts koji ove godine obilježavaju 30 godina rada i koji su svojim nastupom pomjerili tvrđavu Kastel, te miljenici publike Hladno pivo.
Eho portal
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.