Foto: CNN
Globus

Norveška: Proglašen najviši nivo opasnosti od terorizma

Nakon što su sinoć dvije osobe ubijene u Oslu, Norveška je proglasila najviši nivo opasnosti od terorizma.

Norveška služba bezbjednosti PST vjeruje da je osumnjičeni za pucnjavu radikalizovani islamista sa istorijom mentalnih bolesti i nasilnog ponašanja.

Iz PST je danas saopšteno da je norveški državljanin (42), porijeklom iranski Kurd, koji je u Norvešku stigao kao dijete, poznat bezbjednosnim službama od 2015. godine, prenosi londonski dnevnik Gardijan.

Iz norveške službe bezbjednosti je potvrđeno da je osumnjičeni, koji je imao “dugu istoriju nasilja i prijetnji”, bio na radaru PST zbog “radikalizovanog ponašanja i članstva u islamističkoj ekstremističkoj mreži”, piše Tanjug.

Tanjug

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Erdogan zaigrao košarku sa poslanicima (VIDEO)

SB

Sijarto: Sankcije protiv Rusije više štete nanijele EU

DB

Nebenzja: Rusija se vratila u Afriku

DB

Glavni tužilac za zločine OVK podnio ostavku

SB

Sijarto: Uslovi za mir u Ukrajini sve gori

SB

Hrvatska policija hapsi navijače Dinama koje traže grčke vlasti

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više