Foto: SrpskaCafe
Banjaluka

Play Media Day 07: Banjaluka ugostila stručnjake iz oblasti kreativne industrije

Sedmi po redu Regionalni komunikacijski događaj „Play Media Day“ posvećen temama iz oblasti kreativne industrije okupio je u našem gradu brojne učesnike iz zemlje i regiona.

Pored domaćih predavača na konferenciji su gostovali i predavači iz Srbije, Hrvatske, Njemačke i Norveške, koji su upoznali učesnike sa brojnim novitetima iz oblasti digitalizacije, kao i sa najnovijim trendovima korištenja medijskog prostora i upotrebe društvenih mreža kao marketinških alata.

Foto: SrpskaCafe

Grad Banjaluka je podržao ovaj događaj, a učesnicima se pridružio i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.

– Drago mi je što je Banjaluka domaćin događaja koji je u naš grad doveo sjajne predavače iz oblasti digitalizacije, interneta i društvenih mreža, a još više me raduje što će učesnici ove konferencije, među kojima ima i onih koji su zaposleni u javnim institucijama i preduzećima, steći nova znanja i vještine. Izuzetno je važno ići u korak sa vremenom i novim tehnologijama, sticati znanja i primjenjivati ih u svom poslu – poručio je Stanivuković.

Foto: A. Čavić

Osim toga što je gostima poželio dobrodošlicu i ugodan boravak u gradu na Vrbasu, Stanivuković je podijelio i svoje iskustvo u korištenju društvenih mreža kao medijskog prostora.

– Veliki dio mog uspjeha kao mladog političara vezan je upravo za društvene mreže i nove tehnologije čiji sam potencijal prepoznao još prije nekoliko godina i upotrijebio ga da ukažem na određene probleme našeg društva, da iskažem svoje stavove i komuniciram sa narodom – rekao je Stanivuković.

On je istakao da je najvažnije biti autentičan i kreativan, ali istovremeno i iskren, jer to je jedini način da vas ljudi čuju i prepoznaju vaš rad.

Predstavnica Agencije „Play Media Team“ Dijana Tepšić rekla je da je Regionalna konferencija „Play Media Day 07“ prilika da se Banja Luka i Bosna i Hercegovina pozicioniraju na mapi svijeta u oblasti kreativne industrije, a kako je kazala ovo je jedini takav događaj u našoj zemlji.

– Izuzetno smo ponosni, što je „Play Media Day“ opstao uprkos izazovnim vremenima i što se ovaj događaj očuvao kontinuitet – rekla je Tepšićeva.

GU Banjaluka

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Draško Stanivuković: Veći izazovi me uvijek više motivišu! (VIDEO)

DB

Banjaluka izabrala: Pavle Dujaković i Sofija Pajić najbolji sportisti (FOTO)

DB

Skupština Boračke organizacije grada Banjaluka: Raspisani izbori na svim nivoima!

JMS

MakeITwork – banjalučki sajam tehnologija ove godine 31. marta

JMS

U Banjaluci sjednica Gradske boračke organizacije (FOTO)

JMS

Ada: Dodijeljeni ključeva stanova za 50 porodica (FOTO)

JMS

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više