Foto: EUNews
Globus

U Španiji temperatura prešla 40 stepeni, Francuska sljedeća

Španija je danas zahvaćena drugim snažnim vrelim talasom u posljednjih manje od mjesec dana tokom kojeg temperatura dostiže nivo uobičajen za jul i avgust, a za slične vremenske prilke priprema se i Francuska.

Temperatura je prešla 40 stepeni Celzijusovih u većini krajeva Španije, što je znatno iznad normalne temperature za ovaj dio godine.

Zvaničnici su savjetovali ljude da piju mnogo tečnosti i da borave što više zatvorenom ili u hladu, prenio je AFP.

– Ovaj rani, rekordni toplotni talas dolazi nakon prvog registorvanog prije manje od mjesec dana, što je izuzetno zabrinjavajuće – rekla je ministar za ekološku tranziciju, Teresa Ribera.

U Kordobi na jugu zemlje očekuju se 43 stepena Celzijusova, u Badahozu na zapadu 41 stepen, a u Toledu u centralnoj Španiji 40 stepeni, navodi metorološka služba AEMET.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Erdogan počeo treći mandat: Nastavićemo snažno raditi da zaliječimo rane

SB

Rafting: Prvi dan Svjetskog kupa protekao u znaku ruskih timova! (FOTO/VIDEO)

SB

Generacija učenika Učiteljske škole u Banjaluci proslavila 60. godišnjicu mature

SB

Petrović sa pristalicama stigao na Trg Krajine, došlo do naguravanja sa policijom (FOTO)

SB

Sa Pala upućena poruka podrške srpskom narodu na Kosmetu

SB

Peti protest “Srbija protiv nasilja” (UŽIVO)

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više