Foto: CNN
Globus

Izvršni direktor “Fajzera” pozitivan na koronu


Glavni izvršni direktor kompanije “Fajzer” Albert Burla saopštio je danas da je pozitivan na kovid-19 i da ima veoma blage simptome, javlja Rojters.

Burla (60) je rekao da je započeo terapiju upotrebom kompanijskog lijeka proitiv kovida “paklovid” i da se, u skladu sa merama predotrožnosti za javno zdravlje, nalazi u izolaciji.

– Uvjeren sam da ću se brzo oporaviti – naveo je Burla u saopštenju.

Primio četiri doze

Burla je primio četiri doze kovid vakcine koju su razvili “Fajzer” i njegov njemački partner “Bajonetek”.

Nekoliko američkih javnih ličnosti je u posljednjih nekoliko mjeseci bilo pozitivno na kovid testiranju, uključujući predsjednika SAD Džoa Bajdena i njegovog glavnog medicinskog savjetnika dr Entonija Faučija, podsjeća Rojters. Bajden je proveo više od dvije nedjelje izolovan u Bijeloj kući pošto je u dva navrata bio pozitivan na kovid-19.

“Paklovid” je lijek protiv korona virusa koji se koristi za liječenje ljudi sa visokim rizikom, kao što su stariji pacijenti.

Tanjug

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Makron: Francuska i Italija prirodni i ključni partneri

K2

Venecuela poslije zemljotresa: 26.000 ljudi se vodi kao nestalo

K1

Evropa gori: Britanija i Belgija ruše rekorde, Francuska uvela krizni režim

K1

Tramp: Zelenski se prilično dobro drži, hrabar je

K1

Svako četvrto dijete u EU u riziku od gladi

K2

Sastaju se Makron i Melonijeva: Tema i visoki predstavnik u BiH

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više