Foto: Mirror
Globus

Britanska ministarka u panici zbog Albanaca: Engleska je pod invazijom

Južna Engleska je pod “invazijom”, pošto je od 40.000 migranata njih 12.000 došlo upravo iz Albanije, rekla je ministarka unutrašnjih poslova Suela Brejverman povodom dolaska sve većeg broja Albanaca ilegalno preko Lamanša.

Velika većina su pritom odrasli neoženjeni muškarci koji traže posao, a čini se da je sve veći broj kosovskih Albanaca koji se identifikuju kao Albanci, misleći da imaju veće izglede za pronalaženje posla, posebno u građevinarstvu, u kojem imaju dobru reputaciju.

No, osim traženja posla u legalnim djelatnostima, priliv je izazvao zabrinutost zbog povezanosti s kriminalnim skupinama.

U lancu trgovine ljudima u sjevernoj Francuskoj posrednici su uglavnom kurdske krijumčarske bande, dok Albanci koji regrutuju ljude zarađuju proviziju za svaku osobu koju proslijede, piše “London Tajms”.

Dakle, Albanci su ti koji opskrbljuju kurdske bande ljudima, a Kurdi su zaduženi za osiguravanje opreme kao što su čamci, motori i prsluci za spasavanje. Albanski posrednici sebe predstavljaju kao “agente za nekretnine” i upozoravaju migrante da ne kontaktiraju s krijumčarima ljudi.

U Ujedinjenom Kraljevstvu takođe postoje albanski “posrednici” koji regrutuju migrante preko rođaka ili pak kriminalnih skupina.

Najčešće su krijumčari ljudi prevozili migrante kamionima, a to je putovanje iz Albanije obično koštalo oko 24.000 evra.

Čamcima je prelazak preko Kanala, jasno, jeftiniji, a migranti plaćaju između 3000 i 5000 evra.

Regruteri rade u svim većim gradovima u Albaniji i objavljuju stotine oglasa na društvenim mrežama, uglavnom na Tik-toku, piše “London Tajms”.

Sputnjik

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Njemački tenkovi stigli u Ukrajinu

DB

Umro Jakov Ziv – profesor koji nam je dao PDF, ZIP i MP3

DB

Udar točka drugog auta ga digao u vazduh (VIDEO)

DB

Netanijahu: Reformu pravosuđa odlažemo do ljeta

DB

Mađarski parlament podržao ulazak Finske u NATO

DB

Teško do dogovora: Ljetno, zimsko ili srednje računanje vremena?

JMS

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više