Foto: Tanjug/AP
Fudbal

Hrvati su specijalisti za penale, ali šta reći za Argentince


Mnogi priželjkuju da večeras na utakmici između Hrvatske i Argentine ponovo vide produžetke, pa i nove jedanaesterce.

Znamo da je tu Hrvatska u posljednje vrijeme neprikosnovena. “Vatreni” su protiv Brazila igrali osmi meč od posljednjih devet produžetke, a četvrti put su pucali penale i po četvrti put prošli na SP nakon penala.

No i Argentinci su specijalisti za penale. Argentina je reprezentacija koja je najviše puta na Mundijalima raspucavala jedanaesterce za prolaz. Protiv Nizozemske im je bio već šesti put. Pet puta su “Gaučosi” prolazili svoje suparnike putem jedanaesteraca, 1990. godine Jugoslaviju i Italiju, 1998. Englesku, 2014. također Nizozemsku, a ispali su samo 2006. u četvrtfinalu od Nijemaca.

Nezavisne

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Žestoka kazna za Olimpiju zbog nereda u Banjaluci

K2

Počinju evropske kvalifikacije za Mundijal 2026.

K2

Kada Sarajevo i Borac igraju zaostalu utakmicu 18. kola Premijer lige BiH?

K1

Stojković pred baraž: Potpisao bih remi, ali igramo na pobjedu!

K1

Preminuo Andrija Delibašić

K1

Terzić: Crvena zvezda i Vardar u humanitarnoj utakmici za Kočane

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više