Oni koji su napali ljude su poznati i odgovaraće za to što su učinili, izjavio je predsjednik RS Milorad Dodik povodom sinoćnjeg napada na aktiviste “Bh. povorka ponosa”.
– Naravno da imam svoju odgovornost kao predsjednik što se tiče tih događaja. Banjaluka nije grad koji razumije takve događaje, i to je organizovano od strane ljudi koji nisu iz Banjaluke. Pripadam tradicionalnim vrijednostima koje poznaju oca majku, odnosno muškarca i ženu. Nemam nikakav osjećaj griže savjesti – istakao je Dodik.
Dodao je i da dalje ostaje pri svom ranijem izrečenom stavu, te da je policija jasno rekla da ih ne može zaštititi.
– Ono što sve prevazilazi javni red i mir mora biti kažnjeno – kategoričan je Dodik.
Na pitanje da li je tačno da su navijači iz Novog Sada bili juče u Banjaluci, Dodik je odgovorio da on nije carinska služba.
Nezavisne
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.