Ispod ruševine zgrade na jugu Turske spašena je mačka koja je pod njima provela čak 49 dana.
Razorni zemljotresi pogodili su južne regije Turske 6. februara sa epicentrom u provinciji Kahramanmaraš iz koje dolazi i ova dirljiva priča o preživjelom kućnom ljubimcu.
Vlasnica mačke Nida Dina (36) i njena kćerka su svakodnevno dolazile na ruševinu zgrade i u susjednim ulicama u distriktu Onikisubat tražile svoju dvogodišnju mačku Han, prenosi Anadolija.
– Naša zgrada je oštećena u prvom potresu i sa kćerkom sam izašla, ali nismo mogle da pronađemo mačku jer se sakrila. Tražili smo je svakodnevno i pronašli smo je sada kad je počelo uklanjanje ruševine naše jedanaestospratnice – kaže ona.
Ističući kako su srećne zbog ovog čuda, Dina je kazala da ljudi nikada ne treba da gube nadu jer se čuda ipak događaju.
– Trenutno je Han u veterinarskoj stanici. Ima probleme sa nogom i u toku je detaljni pregled. Nadam se da će prebroditi sve probleme – rekla je Dina.
Veterinarka Fatma Gul Hankoglu je lično i ranije brinula o mački Han i sada je srećna da je vidi živu nakon 49 dana od zemljotresa.
– Izvukli smo je i odmah pozvali vlasnicu. Ona je stalno dolazila i raspitivala se za mačku – rekla je Hankoglu.
Nezavisne
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.