Foto: Miloš Dragičević/ SrpskaCafe
Banjaluka

Vukelić o napadima na vozila banjalučkih novinara: Ovo je otišlo predaleko (FOTO)

Osjećam ugroženost porodice, tu su troje djece i supruga, rekao je danas Nikola Morača, novinar Euroblica i Srpska info, ispred Palate Republike u Banjaluci, kome su nepoznati vandali oštetili njegov automobil.

U vandalskom napadu oštećen je i automobil urednika portala Buka Aleksandra Trifunovića, te dva službena vozila ovog medija.

– Pozadina je od ovog što se dešava sa mnom u posljednje vrijeme do najavljenih izmjena Krivičnog zakonika. U policiji su rekli da će učiniti sve. Ulična rasvjeta je radila, jasno se vidjelo da taj ko je to radio nije mario ni za kamere. Sad je ovo prešlo u novu dimenziju – rekao je Morača i dodao da je policija obavila uviđaj.

– Postoje snimci gdje se vidi šta rade osumnjičeni – rekao je Morača.

– Način na koji je to urađeno, radi se o sili, mržnji. Policija je bila vrlo profesionalna, dali su sve od sebe. Ja ne okrivljujem nikog ali je stvorena atmosfera i otvoren je lov na novinare. Mi smo od sistema označeni kao neko ko je spodoba – rekao je Trifunović i dodao da je imovina njega i kolege Morače u ovom trenutku najmanje bitna.

– Šta će se desiti drugim kolegama? Sutra će biti kasno – rekao je Trifunović.

Siniša Vukelić, predsjednik Kluba novinara Banjaluka, je rekao da je Milorad Dodik, predsjednik RS, juče novinare označio kao spodobe.

– Nikada novinari takvim riječnikom se nisu ophodili prema njemu – rekao je Vukelić i pozvao ministra unutrašnjih poslova RS Sinišu Karana da zaštiti novinare, pa ako je potrebno da postavi i patrole pored redakcija.

– Ovo je stvarno otišlo predaleko. Kada pređete granicu, više nema granica i sve je dozvoljeno – ističe Vukelić.

Nada se da će novinare predsjednici skupštinskih poslaničkih klubova pozvati na sastanak, ako u međuvremenu ne bude povučen sporni zakon iz parlamentarne procedure.

Vukelić je rekao da su i protesti jedna od otvorenih mogućnosti, te da mu nije jasno zašto se o svenu ne oglašava akademska zajednica.

Nezavisne

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Supruga Denisa Buntića medijima ustupila audio-snimak napada: “Ako me ubije, bar ću imati dokaz”

SB

Jesenja čarolija stiže u grad: Festival cvijeća i meda okuplja 50 izlagača

SB

Rješenja u skladu sa Dejtonom – jedini mogući održivi model

M B

Mnogo projekata čeka potpis sekretara Skupštine: Igor Šukalo ponovo na bolovanju

SB

Banjaluci hitno potrebni novi gradski vrtići: Na listi čekanja 1.090 mališana

SB

100 godina Poljoprivredne škole: Berbom kukuruza slave vijek postojanja

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više