Foto: Agencije
Fudbal

Tegeltija: Krupi puno sreće, ali mi čuvamo svoje


FK Krupa danas se oglasio saopštenjem u kojem je FK Borac “etiketiran” kao glavni krivac za to što u Krupi nisu dobili licencu za nastup u Premijer ligi BiH.

U saopštenju koje je potpisao Draško Ilić, prvi čovjek FK Krupa, navodi se da je ovaj klub ostao bez prava nastupa u Premijer ligi BiH zbog problema sa infrastukturom.

Na odgovor iz Platonove ulice nije trebalo dugo čekati. Istom mjerom, putem saopštenja, Milan Tegeltija, predsjednik FK Borac osvrnuo se na optužbe koje su stigle iz Krupa. Tegeltija, piše, da je jedini motiv FK Borac da se zaštiti travnjak na Gradskom stadionu na kojem bi, prema saopštenju koje potpisao, tokom naredne sezone trebalo da igra i FK BSK.

– Žao nam je što FK Krupa nije uspio da dobije licencu za takmičenje u Premijer ligi BiH, ali ovim putem želimo da se osvrnemo na optužbe koje su izrečene na račun našeg kluba.

Sponzorisano

FK Borac zajedno sa FS BiH finansirao je postavljenje nove hibridne podloge na Gradskom stadionu u Banjaluci, a sve sa ciljem da podigne kvalitet infrastrukture, te da našim igračima, ali i navijačima, omogući najbolje uslove za utakmice koje se igraju na našem stadionu.

Hibridna podloga koja je postavljena zahtjeva i stroga pravila održavanja, pa tako i naši fudbaleri teren Gradskog stadiona u Banjaluci koriste samo za odigravanje utakmica, a na njemu treniraju jednom sedmično.

FK Borac nedavno je potpisao ugovor o tehničko-poslovnoj saradnji sa FK BSK, koji će ove sezone nastupati u Prvoj ligi Republike Sprske, a koji planira da krene u rekonstrukciju svog terena.

Shodno potpisanoj saradnji, fudbaleri BSK-a svoje utakmice igraće na Gradskom stadionu u Banjaluci tokom izvođenja radova na zamjeni travnate podloge na stadionu FK BSK i izgradnji prateće infrastrukture.

S tim u vezi, nismo mogli pristati na zahtjev FK Krupa da im se odobri korišćenje Gradskog stadiona u Banjaluci, a nauštrb kluba sa kojim imamo potpisan ugovor o zvaničnoj saradnji.

Smatramo, da Gradski stadion u Banjaluci ne može da bude domaćin za tri kluba tokom takmičarske sezone, te da bi preveliki broj odigranih utakmica u malom vremenskom periodu naškodio planiranom održavanju terena.

Jedini motiv FK Borac je da zaštiti svoju infrastrukturu i investiciju koja je veliki zalog za dalji razvoj našeg kluba i ne želimo da se bavimo bila kakvim drugim insinuacijama vezanim za ovu priču, niti da se bavimo optužbama da smo direktni krivci za to što FK Krupa nije dobio licencu za nastup u Premijer ligi BiH

FK Krupa želimo puno sreće u daljem radu – piše u saopštenju Milana Tegeltije, predsjednika FK Borac.

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

EURO 2024: Danas dva duela

SB

UEFA suspendovala albanskog fudbalera Mirljinda Daku

DB

EP: Superračunar ne vjeruje u reprezentaciju Srbije?

DB

Slovenci poručili Albancima: Ne lažite!

DB

Dječak prekinuo meč zbog selfija sa Ronaldom (VIDEO)

SB

Portugal savladao Tursku 3:0

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više