Foto: Agencije
Društvo

Zbog pretučene radnice, u srijedu protesti u Jablanici


U srijedu će u Jablanici biti organizovani protesti građana kao izraz podrške Enisi Klepo, koju je pretukao vlasnik hotela Jablanica, ali i podrška svim ženama koje su žrtve nasilja.

Proteste u srijedu, 9. augusta u 18:00 časova u ulici Doljanka organizuje nekoliko udruženja iz Mostara, Konjica, Jablanice i Sarajeva. Okupljeni će se prošetati od ulice Komuna Vejle, preko ulice Zlatnih Ljiljana, Nikole Bojanovića do Omladinskog šetališta.

– Nasilje izvršeno nad jednom ženom, ugrožavanje radničkih prava, zajedno nas je kao društvo zgrozilo i ujedinilo s ciljem zaustavljanja nasilja nad ženama i zaštite radničkih prava, posebno u Jablanici, gdje nažalost nije prvi put da se krše radnička prava – navelo je Udruženje Dignitet u pozivu na proteste.

Radnica hotela Jablanica je pretučena prije pet dana nakon što je tražila posljednju platu s obzirom na to da je planirala dati otkaz.

Sponzorisano

Međutim, umjesto plate dobila je batine kojima je prethodio verbalni sukob sa vlasnikom Amirom Džafićem i njegovom suprugom. U incidentu je zadobila teške povrede glave.

Osim brojnih udruženja, napad na nju osudio je i načelnik Jablanice Damir Šabanović.

Ističu da mirnim protestima u Jablanici žele poslati poruku da neće stati dok se nasilje nad nezaštićenom radnicom, ne kazni, prenosi Kliks.

– Pozivamo građanke i građane, predstavnike vladinog i nevladinog sektora, predstavnike poslodavaca da nam se pridruže kako bismo zajedno izrazili podršku ženama žrtvama nasilja. Zajedno pošaljimo poruku da nasilje nad ženama nema mjesto u našem društvo, te da nasilni poslodavci trebaju biti kažnjeni u skladu sa Zakonom – navedeno je iz Udruženja Dignitet.

Udruženja koja organizuju proteste naveli su kako su njihovi ciljevi jasni:

– Želimo zaustaviti nasilje nad ženama, pružiti podršku onima koji su pretrpjeli nasilje i istaći nužnost borbe protiv nasilja kao ozbiljnog problema u našem društvu i pokrenuti sankcije za poslodavce koji ne poštuju radnička prava! Kroz mirne proteste, želimo osnažiti glasove žrtava i poslati snažnu poruku da nasilje nad ženom ne može proći nekažnjeno – istakli su.

Srpskainfo

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vremenska prognoza: Sutra oblačno sa kišom i pljuskovima

SB

Porez na prazne nekretnine u BiH već od iduće godine?

SB

Srpska za pola godine prikupila više od milion KM od boravišnih taksi

SB

Dopuna TAG-a od danas moguća putem mobilne aplikacije

M B

Preminuo Žarko Papić

SB

Drinić čestitao Studentskom pozorištu i poručio: “Značajna afirmacija mladih umjetnika”

SB

1 komentar

Galileo Galilei Nedjelja, 6.08.2023., 18:32 at 6:32 pm

Има ли дотична икога да том монструму заврне шију па да сви који то мисле радити знају шта их чека.Гдје је ефендија Кавазовић сада?

Odgovor

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više