Novopostavljeno igralište sa vještačkom podlogom na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci biće zvanično otvoreno danas u 19.30 časova, a zvanično u upotrebu pustiće ga Vico Zeljković, predsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpske i prvi čovjek fudbala u BiH.
Na taj način biće ozvaničen završetak i puštanje u rad prvog od devet igrališta iz “Projekta izgradnje devet terena sa vještačkom podlogom u Republici Srpskoj”, prenosi Glas Srpske.
Iste terene sa vještačkom podlogom dobiće još: Doboj, Zvornik, Pale, Nevesinje, Trebinje, Foča, Omarska i Laktaši.
Nema sumnje da će nakon završetka ovog višemilionskog projekta, koji realizuje Fudbalski savez Republike Srpske uz posredstvo FS BiH, UEFA i FIFA, infrastrukturni uslovi u Republici Srpskoj biti značajno povoljniji za razvoj mladih igrača i progres fudbala.
SrpskaCafe
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.