Foto: GU Banjaluka
Banjaluka

Banjalučki učenici trčali za drugare sa Kosova


Preko od 1.400 učenika Tehničke škole Banjaluka danas su istrčali humanitarnu trku za pomoć vršnjacima na Kosovu i Metohiji i pri tome skupili određenu novčanu pomoć, ali što je možda i važnije pokazali da su u mislima s njima.

Rukovodstvo najbrojnije škole u Srpskoj i BiH na ovaj način podržalo je akciju Odbora za pomoć Srbima na Kosovu i Metohiji „Obradujmo vaše vršnjake na Kosovu i Metohiji” koja traje do krja godine.

Razvrstani u četiri špalira učenici prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda trčali su od Trga Krajine do Narodnog pozorišta Republike Srpske i nazad, a podršku su im davali njihovi drugari iz škole, ali i prolaznici koji su se uključili u akciju. Na kraju smo dobili osam pobjednika u muškoj i ženskoj konkurenciji, a medalje i posebne šalove odnijeli su kao uspomenu na ovu lijepu manifestaciju.

Kod učenica najbrže su bile Magdalena Muždekić (prvi razred), Anđela Muždekić (drugi razred), Katarina Kesić (treći razred) i Marija Muždekić (četvrti razred). Kod učenika za nijansu bolji od ostalih bili su Nikola Grbić (prvi razred), Jovan Cvijanović (drugi razred), Uroš Kovačević (treći razred) i Zlatko Ostojić (četvrti razred).

Sponzorisano

– Volio bih da bude što više ovakvih događaja. Pokazali smo da nam je stalo do naših ljudi u južnoj srpskoj pokrajini i da smo s njima u ovim teškim vremenima. Sa druge strane, lijepo je bilo i provesti dan u sportskom duhu. Inače treniram fudbal, ali sam eto danas bio najbrži i zaista mi je drago zbog toga, ali smo danas svi pobjednici – rekao je Ostojić.

Direktor Tehničke škole Vladimir Kuvalja ponosan je na učenike, ali i profesore koji su iznijeli veliki teret organizacije.

– Imali smo u plan da organizujemo Dan sporta naše škole, a kada smo dobili pismo od Milorada Arlove da se škole uključe u akciju, odlučili smo da spojimo sve u jedan događaj. Poruka je jasna i govori da mi Srbi iz Republike Srpske na čelu sa našim vlastima stojimo čvrsto iza našeg naroda na Kosovu i Metohiji. Pokazali smo i kolika je snaga naše škole, naše mladosti. Srcem podržavamo sve naše prijatelje sa Kosova, ponosan sam na ovaj dan i ovaj događaj – rekao je Kuvalja.

Predsjednik Odbora za pomoć Srbima na Kosovu i Metohiji Milorad Arlov bio je oduševljen što su učenici iz Banjaluke podržali svoje vršnjake.

– Ovo je divan, human gest za svu onu djecu koja teško živi u južnoj srpskoj pokrajini. Veliko hvala rukovodtsvu, profesorima i učenicima Tehničke škole i ovim putem pozivamo ostale škole u Republici Srpskoj da krenu sličnim putem. Ono što želimo jeste mir i normalan život za sav naš narod koji je ostao na svojim ognjištima i kojem ovako nešto sigurno mnogo znači – rekao je Arlov.

Učenike su pozdravili izaslanik predsjednika Republike Srpske Sonja Davidović i predstavnica grada Banjaluka Mirna Savić-Banjac.

SrpskaCafe

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

“Elektrokrajina”: Dijelovi Banjaluke sutra bez struje

DB

Ozvaničen početak radova na gasovodu “Pale-Jahorina”

DB

MUP Srpske: 12 policajaca dobilo otkaz

DB

Kako da naručite cisternu vode u Banjaluci i koliko košta?

DB

Šta znače žuti, narandžasti i crveni meteoalarmi?

DB

Završena spoljna rekonstrukcija Kuće Milanovića, Banjalučani oduševljeni

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više