Foto: Miloš Dragičević/SrpskaCafe
Banjaluka

Počeo još jedan “Trotoart“: Ples, zabava i akrobacije (FOTO)


Fenomenalna atmosfera, ples, pjesma, fantastične akrobacije – ovo je samo dio onoga što je obilježilo otvaranje još jednog festivala uličnih svirača i zabavljača “Trotoart“.

Kako je poručio gradonačelnik, Draško Stanivuković – naš grad živi punim plućima.

– Banja Luka dočekuje još jedan svoj festival “Trotorart“ – festival koji volimo. U ova tri dana, naši sugrađani ali i turisti moći će da uživaju u mnogobrojnim akrobacijama, animacijama, predstavama.

Večeras će ulice našeg grada biti pune djece, omladine, svih generacija koji će imati priliku da gledaju najbolje umjetnike iz cijelog svijeta – od Urugvaja pa do naših domaćih izvođača – kazao je gradonačelnik.

Sponzorisano

Poručio je i to kako ovaj festival iz godine u godinu raste, te da je naša Banja Luka i te kako prepoznatljiva zbog različitih događaja koji se dešavaju.

Foto: Miloš Dragičević/SrpskaCafe

– Sve to nas čini optimističnim i radosnim. Banja Luka počinje da živi s proljeća na ljeto. Imali smo mnoge festivale, prvenstva i drago nam je da iz vikenda u vikend imamo puno događaja. Na tvrđavi Kastel upravo se održava viteški festival “Kastrum“, u toku je i fudbalski kup.

Mogu samo da kažem da Banja Luka živi punim plućima. Hvala Gradskom tamburaškom orkestru koji nas podržava, ne samo u ovoj manifestaciji, nego i mnogim drugim. Banja Luka živi i kulturno se razvija, a to je naš motiv i cilj – naglasio je Stanivuković.

U ime Gradskog tamburaškog orkestra, Spomenko Guzijan naglasio je kako je ovo treći po redu „Trotoart“ koji se održava u našem gradu, te da već postaje i jubilarni.

– Nama je velika čast što smo partner Gradu u ovom festivalu. Imamo iskustvo u organizovanju ovakvih i sličnih događaja. Kada je riječ o “Trotoartu“, moram da kažem da je ovo jedan zaista grandiozan, kulturno – turistički događaj. Važno je da se na festivalu prikazuju i profestionalci, ali i amaterski zabavljači.

Na sedam pozornica odvijaće se razni dogaćaji – mnoge radionice, imaćemo priliku da vidimo i žive statue, radionice pantomime, slikanja, muzike – istakao je on.

Savjetnica gradonačelnika, Milada Šukalo poručila je kako je riječ o festivalu koji svake godine privuče veliki broj turista u naš grad.

Foto: Miloš Dragičević/SrpskaCafe

– U ova tri dana predstaviće nam se učesnici iz 15 zemalja. Ove godine imamo i dodatne aktivnosti kao što je iscrtavanje murala, radionice za djecu, strip radionce, a pored umjetnika iz Milana, Italije koji plešu na džinovskim cvjetovima, tu su i „Haos animatori“ koji uvijek uvelese naše sugrađane. Imali smo nekoliko ljudi koji su zvali da pitaju kada je “Trotoart“, kako bi mogli planiraju da za vrijeme ovog festivala ostanu u Banjoj Luci. To nam govori kako dobre projekte radimo – poručila je ona.

Inače, festival “Trotoart“ se održava u periodu od 7. do 9. juna u organizaciji Grada Banje Luke i Gradskog tamburaškog orkestra.

Kompletan program možete da pogledate OVDJE.

SrpskaCafe

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Zbog obilježavanja Spasovdana izmjena u režimu odvijanja saobraćaja u Banjaluci

SB

Obavještenje o prijavi štete nastale u nevremenu 03. juna

M B

Stanivuković: Od jula povećanje subvencija za privatne vrtiće, uskoro i 500 novih mjesta (FOTO/VIDEO)

SB

Sedmo izdanje „Ćevap fest“ od 13. do 16. juna u Banjaluci

SB

Navijači, spremite se – EURO u “Boriku” počinje u velikom stilu! (VIDEO)

M B

Banjaluka: U susret Spasovdanu: Večeras bogat kulturno-umjetnički program

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više