Tenis

Vimbldon: Dalje idu Medvedev, Alkaras, Hačanov i Fonjini

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u treće kolo Vimbldona pobjedom nad Aleksandrom Vukićem od 7:6, 6:2, 6:2. Potom je i Danil Medvedev nekako nadigrao Aleksandra Milera sa 6:7, 7:6, 6:4, 7:5.

Mogao je Alkaras da upadne u velike probleme u prvom setu, ali se nekako provukao i dobio ga sa 7:5 u taj-brejku.

Vukić je poveo sa 6:5 u gemovima u prvom setu, servirao za set, ali je Alkaras uspio da se vrati, izbori taj-brejk i time prelomi meč, suštinski gledano.

Poput dizelaša je Alkaras krenuo sporo, ali na kraju sigurno slavio, dobio drugi i treći set sa 6:2 i zakazao duel sa Frensisom Tijafoom.

U ruskom derbiju sastali su se Aslan Karacev i Karen Hačanov, a Hačanov je prošao dalje poslije predaje protivnika pri Karenovom vođstvu od 2:1 u setovima i 2:0 u gemovima u četvrtom setu.

Prvi set pripao je Hačanovu sa 6:3, Karacev je dobio taj-brejk drugog seta, potom Hačanov taj-brejk trećeg seta, poveo je sa 2:0 i uslijedila je predaja zbog problema sa nogom.

Pitanje je da li je povreda ili su grčevi.

Kasper Rud je takođe eliminisan s Vimbldona, pošto ga je nadigrao Fabio Fonjini sa 6:4, 7:5, 6:7, 6:3.

Ruski teniser Danil Medvedev odigrao je pravi klasik protiv Milera i slavio sa 6:7, 7:6, 6:4, 7:5.

Bio je ovo jako težak duel, mogao je Miler lako do 2:0 u setovima, ali se Rus izvukao, dobio taj drugi set u taj-brejku, a onda i naredna dva za prolazak u narednu rundu.

Zanimljiva je bila scena u prvom setu, u taj-brejku, kada je Medvedev pri rezultatu 6:3 mislio da je set završen, a onda je morao da odigra još jedan poen.