Foto: SrpskaCafe/Miloš Dragičević
Izdvajamo

Danas posebna sjednica NSRS o urušavanju pravnog sistema u BiH


Posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske biće održana danas, a na predloženom dnevnom redu je informacija o urušavanju pravnog sistema u BiH kršenjem Dejtonskog mirovnog sporazuma.

Druga tačka dnevnog reda je zauzimanje stava povodom Prijedloga zakona o graničnoj kontroli i Prijedloga zakona o zaštiti ličnih podataka BiH, koji su upućeni u proceduru u Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH.

Posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske počeće u 17.00 časova.

Predsjednik Narodne skupštine Srpske Nenad Stevandić rekao je juče da je neophodno da poslanici razmotre informaciju o urušavanju pravnog sistema u BiH kako bi se spriječio pokušaj da se BiH uvede u fazu upravljanja putem visokog predstavnika, a ne parlamenata Republike Srpske i BiH.

– To je neophodno s obzirom na to da vodimo borbu i da dokazujemo da visoki predstavnik nije legalan, a i da je legalan ne može da nameće zakone i ne može po tim zakonima da se postupa. Јedan od tih zakona je i onaj po kome se sudi predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku – rekao je Stevandić.

Kada je riječ o prijedlozima zakona o graničnoj kontroli i zaštiti ličnih podataka, Stevandić je naveo da je, budući da je pokušano da se ovi zakoni usvoje na hitnoj sjednici Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH bez amandmanske faze, što su odbili poslanici iz Srpske, logično da Narodna skupština Srpske o tome da svoj stav.

On je napomenuo da je planirano da šefovi klubova parlamentarnih stranaka vlasti i opozicije na sastanku u 11.00 časova koncipiraju zajedničke zaključke po obe tačke dnevnog reda, kako bi oni bili usvojeni na sjednici.

Kolegijum Narodne skupštine odobrio je obraćanje predsjednicima parlamentarnih političkih partija iz Republike Srpske, predsjedavajućoj Kluba poslanika SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanji Vulić, predsjedavajućem Srpskog kluba Milanu Petkoviću i predsjedavajućem Kluba poslanika SDS – PDP – Za pravdu i red Darku Babalju.

Poziv za obraćanje je upućen i ombudsmanu za ljudska prava BiH iz reda srpskog naroda Nevenku Vranješu.

RTRS

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Pet od pet: Hoće li novi ministar bezbjednosti BiH izbjeći sudbinu prethodnika?

K1

NSRS usvojila zakone o pravima boraca, pomilovanju, otpisu kamata…

K1

Milutinović: Vlast pokazala da zdravstveni i prosvjetni radnici nisu potrebni društvu

K1

Čović o Dodiku: Bilo bi logično da se raspiše međunarodna potjernica

K1

Upozorenje RHMZ: Porast vododstaja i moguće poplave

K1

Šmit o Dodikovoj posjeti Izraelu: Svako ko izađe, mora da se vrati

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više