Foto:Vesna Lalić/Nova.rs
Izdvajamo

Ispunjen zahtjev studenata ispred: Zakazana sjednica za izbor članova REM


Predsjednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je juče da je sjednica Odbora za kulturu i informisanje čije su sazivanje zatražili poslanici opozicije zakazana za ponedeljak, 28. aprila, a na kojoj će jedina tačka dnevnog reda biti REM i pozvala blokadere da prestanu da blokiraju RTS sada kada je zahtjev privhaćen.

“Imajući u vidu da smo zakazali sjednicu Odbora za kulturu i informisanje, samo sa tačkom dnevnog reda REM, odnosno izbor kandidata za Savjet REM-a, da pozovem studente blokadere i sve ostale da prekinu sa blokadom javnog medijskog servisa RTS”, kazala je Brnabić na konferenciji za medije u Skupštini Srbije.

Ona je istakla da su, kao i na sve zahtjeve poslanike sadašnje opozicije, a nekadašnje vlasti, i na ovaj zahtjev reagovali promptno.

“Uveli smo princip i praksu da na sve zahtjeve poslanika koji su nekada bili na vlasti, a sada su poslanici opozicije reagujemo promptno, te smo sazvali devetu sjednicu Odbora za ponedjeljak, 28. april, u 15 časova”, kazala je Brnabić.

Kako je dodala, danas se ona obraća jer su i predsjednica tog odbora Nevena Đurić, kao i potpredsjednik van zemlje.

Naglasila da je posebno poražavajuće i emotivno teško, što danas prvi put u 25 godina RTS nije mogao direktno da prenosi komemorativni skup kako bi obilježili agresiju, odnosno brutalno i otvoreno ubistvo i ratni zločin nad ovom zemljom i nad zaposlenama u RTS-u.

– Nažalost, 16 ljudi je tada izgubilo život. Zbog blokada prvi put u 25 godina RTS nije mogao ovo da prenosi i da emituje. Pozivam da se prekinu blokade, pozivam na razgovore, pozivam da se prekine maltretiranje i ponižavanje ljudi, pozivam da se prekine progon i prijtnje – kazala je Brnabić.

Glas Srpske

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Dodik: Dok srpsku djecu na Kosmetu hapse i tuku, Evropa ćuti

K1

Đurić: Kurti da odgovara zbog napada policije na srpskog srednjoškolca

K1

Proglašena epidemija leptospiroze u Kantonu Sarajevo

K1

Ženeva: Đoković preko Norija do finala (VIDEO)

K1

Kalas: EULEKS ostaje na Kosmetu još dvije godine

K1

Policajac tzv. Kosova davio srpskog maturanta, spasili ga profesori i građani (VIDEO)

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više