Košarkaši Njujork Niksa došli su do pobjede na otvaranju polufinalne serije Istoka, pošto su nakon produžetka u gostima savladali Boston Seltikse, rezultatom 108:105.
Prvi meč serije i odmah brejk – šampion je pao na svom terenu.
Boston je išao ka, činilo se lakoj pobjedi. Seltiksi su imali velikih 61:45 na poluvremenu, djelovalo je da su Niksi i dalje izmoreni nakon serije prve runde, a onda šok u nastavku.
Njujork je malo po malo topio razliku, istu je stigao sredinom posljednjeg kvartala, a zatim je trojkom Bransona gost stigao do velikih plus šest (97:91).
Vratio se tim Džoa Mazule, Boston je stigao do izjednačenja, a onda su Branson sa jedne i Tejtum sa druge strane promašili pojbedu, pa smo imali produžetak.
I tu su Niksi sve vrijeme bili u vodstvu. Trojkom Brauna na 76 sekundi do kraja je domaćin smanjio na 108:105, a malo ko je mogao da pretpostavi da do kraja nećemo vidjeti ni poen. Još jednom su Kelti imali napad za produžetak, ali je upravo Braun izgubio loptu, pa su Niksi već na startu došli do brejka.
Najefikasniji su u pobjedničkom timu bili Džejlen Branson i Ou Dži Anunobi sa 29 poena, dok su Džoš Hart i Karl Entoni Tauns dodali po 14. Kod Seltiksa, Džejson Tejtum (16 skokova) i Džejlen Braun su imali po 23 poena.
Drugi meč serije je na programu u četvrtak ujutru od 01.00.
Blic.rs
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

