Foto: Agencije
Izdvajamo

Komšije o napadaču u Grazu: “Bio je tih, pristojan i potpuno neupadljiv”


Mnoga pitanja još uvijek su otvorena, kao i ono što je bio glavni motiv 21-godišnjeg napadača Artura A., bivšeg učenika gimnazije BORG u Gracu, koji je bez diplome napustio školu, da krene s pištoljem i sačmaricom u krvavi oružani pohod na nedužne učenike i nastavnike u školi, koju je prije i sam pohađao.

Nakon pucnjave u školi napadač je počinio samoubistvo, a motiv zločina nije još službeno potvrđen, ni nakon što je pri pretresu kuće u kojoj je napadač živio, policija pronašla oproštajno pismo.

Prema medijskim izvještajima mladi je Austrijanac kao motiv napada navodno naveo da je bio žrtva mobinga i očito nezadovoljan životom kojeg je živio. To policija nije potvrdila.

Ono što je glavni direktor za javnu bezbhjednost Austrije Franc Ruf potvrdio je da je policija u stanu našla oproštajno pismo u analognom i digitalnom obliku, u kojem se 21-godišnjak obraća roditeljima.

Sponzorisano

Kompije opisuju bivšeg gimnazijalca kao tihog, pristojnog i potpuno neupadljivog.

“Bio je tih momak, niko nije ni pomislio da bi mogao ovakvo šta napraviti” , rekao je jedan od napadačevih susjeda za list “Heute”, prenosi Fenix.

I ostale komšije Artura A. u prigradskom naselju Graca su ostali zapanjeni i u šoku, jer kako su napomenuli “nije bilo nikakvih naznaka za ovaj ekstremni čin”.

U svakom slučaju šok u napadačevom stambenom naselju je dubok i od juče u ovom, inače, mirnom komšiluku vlada neka zapanjujuće jeziva tišina.

U Austriji je u toku trodnevna državna žalost i crne su zastave na svim državnim institucijama spuštene na pola koplja.

Nezavisne novine

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vučić: Odluku o izborima donosim za desetak dana

K2

Kraj jedne priče: Najpoznatiji balkanski restoran u Čikagu zatvara svoja vrata

K2

Preminuo Rajko Kasagić

K2

Oglasilo se Tužilaštvo o smrti Bobana Kusturića:

K2

Đurđevdan: Potresna priča o pjesmi koja danas odjekuje našim prostorima

K1

Vukanović odbio Stanivukovićev poziv na jedinstvo: Nema časne namjere, ne može biti kandidat ni za šta

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više