Foto. Sanja Vulić/Facebook
Politika

Vulić: Iza Konakovićevog političkog djelovanja stoje opasne namjere


Šef Kluba poslnika SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić izjavila je Srni da je ministar inostranih poslova u Savjetu ministara Elmedin Konaković ponovo pokazao političku neodgovornost i otvorenu spregu sa pojedincima iz pravosudnog sistema BiH, te da su opasne namjere koje stoje iza takvog političkog djelovanja.

– Nazivajući Milorada Dodika “kriminalcem” i “teroristom”, te najavljujući njegovu političku eliminaciju, Konaković otvoreno učestvuje u pokušaju razgradnje ustavnog poretka i destabilizacije Republike Srpske – rekla je Vulićeva.

Ona je istakla da Dodik nije nikakav bjegunac, već demokratski i legitiman predsjednik Republike Srpske, izabran voljom građana.

– Za razliku od neosnovanih i politički motivisanih optužbi, upravo Konaković svojim izjavama potvrđuje sumnju u snažnu povezanost sa dijelovima pravosuđa, a uskoro će i javnost imati priliku da sazna ko su njegovi “anđeli čuvari” u predmetu “Dino i Tito” – naglasila je Vulićeva.

Ona je navela da je posebno zabrinjavajuće što vanustavni Sud i Tužilaštvo BiH d‌jeluju po osnovu akata koje nije donio zakonodavni organ, odnosno Parlamentarna skupština BiH, već ih je nametnuo Kristijan Šmit, lice koje nema potvrdu Savjeta bezbjednosti UN i koje samim tim ne uživa legitimitet visokog predstavnika.

– Nečuveno je i pravno neodrživo da pravosudne institucije sprovode odluke mimo demokratske procedure, što predstavlja grubo kršenje ustavnog poretka – rekla je Vulićeva.

Prema njenim riječima, političku krizu u BiH ne uzrokuju legalno izabrani predstavnici entiteta, već nametnute odluke nelegitimnog OHR-a i politički motivisane aktivnosti takozvane trojke i njihovih partnera u pravosuđu.

– SNSD ostaje privržen ustavnom poretku, međuentitetskoj ravnoteži i evropskom putu BiH, ali će odlučno braniti institucije Republike Srpske i interese njenih građana od svih oblika političkog inženjeringa i pravne manipulacije – poručila je Vulićeva.

RTRS

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Stanivuković pozvao na blokadu Skupštine i proteste zbog “dužničkog ropstva”

K1

Kako su Trampovi ljudi ušli u Južnu interkonekciju mimo tendera?

K1

Vukanović i Crnadak prijavili koaliciju za Narodnu skupštinu Srpske

K1

Sukob Bodiroge i Mazalice zapalio mreže, umiješao se i Elek

K1

Američka novinarka Lara Logan najavila podkast sa Miloradom Dodikom

K1

Fotelje draže od zakona: Funkcioneri u BiH rade i u 84. godini

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više