Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski razgovarao je danas sa kanadskim premijerom Markom Karnijem o jačanju protivvazdušne odbrane (PVO) i povećanju finansiranja proizvodnje dronova, kao i o sankcijama protiv Rusije, saopšteno je na zvaničnom Telegram kanalu ukrajinskog predsjednika.
“Razgovarali smo o našim potrebama, pre svega o jačanju protivvazdušne odbrane dodatnim sistemima i raketama, kao i o povećanju finansiranja za zajedničku proizvodnju dronova, posebno presretača”, istakao je Zelenski, prenosi Ukrinform.
Zelenski je kazao da je sa Karnijem razgovarao i o sankcijama protiv Rusije.
“Moskva ih se jako plaši, iako se pretvaraju da to za njih neće ništa promeniti. Naši obaveštajni podaci govore nešto sasvim drugačije. Zato je važno povećati pritisak sankcija i prisiliti agresora na mir. Obezbedićemo neophodne korake”, dodao je Zelenski.
On je zahvalio Kanadi na podršci zakonu koji je pokrenuo, a koji bi trebalo da garantuje nezavisnost i efikasnost antikorupcijskih tijela i da spriječi svaki uticaj i mešanje Rusije u rad ukrajinske antikorupcijske infrastrukture.
Zelenski je danas razgovarao i sa danskom premijerkom Mete Frederiksen, o evropskim integracijama Ukrajine, posebno o otvaranju prvog pregovaračkog klastera.
Glas Srpske
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

