Foto: Nikola Vranješ/SrpskaCafe
Banjaluka

Savić-Banjac: Inicijativa za sportsku gimnaziju je podnijeta


Gradski menadžer Mirna Savić-Banjac osvrnula se na navode Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske da Grad nije podnosio inicijativu za osnivanje sportske gimnazije u Banjoj Luci, saopšteno je iz Gradske uprave.

Kako je poručila – upravo ona je bila dio te inicijative, kazavši kako za sve to postoje i jasni dokazi.

– Kada sam čula tu informaciju, a s obzirom da sam i sama bila dio te inicijative, prvo sam se zapitala da li satira to što čitam, pa sam onda potražila i sve dokaze koji dokazuju da smo inicijativu i podnijeli. Naime, 13. okobra 2023. godine Grad je podnio inicijativu za organizovanje sportskog odjeljenja u okviru postojeće Gimnazije.

Nakon toga podnijeli smo i urgenciju 10. novembra 2023. godine Ministarstvu. Poslije je uslijedio niz sastanaka sa rukovodstvom Gimnazije, a dobili smo i informacije da dio posla ipak treba da odradi sama škola. Međutim, tadašnje rukovodstvo Gimnazje, iz samo njima poznatih razloga, odbija da odradi sve što potrebno – istakla je ona.

Dodala je i to kako je Grad i tu vrstu posla preuzeo na sebe, jer je gradskoj administraciji stalo do toga da priča o sportskoj gimanziji zaživi.

– Smatramo da smo uradili veliku stvar, ne samo u Banjoj Luci, nego i u cijeloj Republici Srpskoj s obzirom da je sportsko odjeljenje u Gimnaziji formirano zahvaljujući upravo nama. Odlučili smo da prikupimo svu potrrebnu dokumentaciju u roku koji je propisan zakonom.

Uporedo sa tim, sami smo radili i anketiranje sportskih organizacija, te prikupljanje mnogih drugih papira, te smo sve to zajedno poslali i Ministarstvu. Stoga, navodi da nismo predali inicijativu nisu tačni i mi smatramo da jedna takva institucija, kao što je Ministarstvo prosvjete i kulture mora da vodi računa o nekim svojim izjavama u javnosti – zaključila je Savić-Banjac.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Stanivuković: Ako hoćete pobjedu, tu sam

K2

Slučaj “Sokolski dom”: Nova presuda u korist grada Banjaluka

K2

Tužno sjećanje na 12 banjalučkih beba

K2

Danas komemoracija Dobrili Kukolj

K2

Mnogi dijelovi Banjaluke zbog radova bez struje

K2

Veliki uspjeh banjalučkih akrobatkinja na međunarodnom turniru u Puli

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više