Foto: SrpskaCafe
Društvo

Šukalo: Sramota! “Londonski đak” podržava poskupljenje struje


“Londonski đak” podržava poskupljenje struje – građani nisu bankomat za plaćanje grešaka nesposobnih stranačkih kadrova! Izjavila je ovo član Predsjedništva Gradskog odbora PDP Banjaluka, Milada Šukalo komentarišući vijest da ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić podržava poskupljenje mrežarine i veće račune za struju.

“Stigla nam je nova “čestitka” ministra energetike i rudarstva Republike Srpske, tzv. “londonskog đaka” Petra Đokića. Otvoreno je stao na stranu poskupljenja mrežarine i povećanja računa za struju građanima”, kaže Šukalo i dodaje:

“U trenutku kada se većina stanovništva bori da preživi dan za danom, kada inflacija jede i posljednju marku, ministar umjesto da štiti javni interes, podržava dodatno finansijsko opterećenje građana. Ovakav stav je, blago rečeno, socijalno neosjetljiv i sramotan. Ova vijest prošla je gotovo neopaženo u javnosti, u sjeni bombastičnih naslova o referendumu, izborima, stranačkim i nestranačkim kandidatima “, navodi ona.

Podsjeća ministra da je Elektroprivreda Republike Srpske javno preduzeće koje pripada svim građanima, a ne privilegovanoj grupi rukovodilaca i partijskih kadrova.

“Rješavanje problema likvidnosti i održavanja mreže ne smije se prebacivati na teret domaćinstava, penzionera, poljoprivrednika i privrede, dok istovremeno milionski iznosi nestaju kroz korupciju, neracionalne nabavke i politička zapošljavanja. Građani Republike Srpske nisu bankomat iz kojeg se vadi novac za nečiju nesposobnost i loše upravljanje.

Umjesto udara na potrošače, ministar i odgovorni u Elektroprivredi dužni su da provedu prave reforme, smanje enormne plate rukovodilaca, preispitaju sve štetne ugovore i javno objave plan racionalizacije troškova”, kaže Šukalo i dodaje:

“Pokušaje pravdanja novih nameta navodnom “opasnošću prekida u distribuciji” je jeftin pokušaj zastrašivanja građana i skretanja pažnje sa istinskih problema”, zaključila je ona.

BN

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Sutra sunčano i toplije

K1

RiTE Gacko daje 660.000 KM za obradu kredita

K1

Boračke kategorije u Srpskoj više neće plaćati participaciju

K1

Nimalo ohrabrujuće: Litar goriva na korak od 3,50 marke

K2

Inspektorat: Za pola godine 100 neprijavljenih radnika u Srpskoj

K2

Prognoza: Nakon oblačnog jutra, stiže razvedravanje

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više