Košarkaši Partizana plasirali su se u finale AdmiralBet ABA lige nakon što su i u drugoj utakmici polufinalne serije savladali vječitog rivala, ekipu Crvene zvezde, rezultatom 89:78.
Ovim trijumfom “crno-bijeli” su sa maksimalnih 2:0 u seriji eliminisali gradskog konkurenta, ali i srušili nevjerovatan negativan niz, ostvarivši prvu pobjedu na Zvezdinom terenu u regionalnom takmičenju još od 2015. godine.
Silovit start crno-bijelih i nemoć domaćina
Pitanje pobjednika praktično je riješeno već u prvom poluvremenu. Izabranici španskog stručnjaka nametnuli su žestok ritam od samog starta, te su prvu četvrtinu riješili u svoju korist sa ubjedljivih 28:16. Na veliki odmor otišlo se sa velikih +16 za goste (49:33), na šta crveno-bijeli nisu imali nikakav odgovor.
Zanimljivo je da je tim sa Malog Kalemegdana u međuvremenu slavio na čak 17 uzastopnih mečeva na domaćem parketu protiv vječitog rivala u ABA ligi, ali je taj post kluba iz Humske konačno prekinut.
Penjaroja postao ekspert za derbije, novi šamar za Obradovića
Trener Partizana Đoan Penjaroja upisao je svoju četvrtu uzastopnu pobjedu u vječitim derbijima. Nakon trijumfa u regularnom dijelu Evrolige i ABA lige,
Španac je vezao još dva slavlja u plej-ofu regionalnog takmičenja i definitivno pokazao da ima formulu za gradskog rivala. S druge strane, šef stručnog štaba Crvene zvezde Saša Obradović zabilježio je četvrti uzastopni poraz u duelima protiv najvećeg konkurenta.
Fernando i Osetkovski zatrpali koš Zvezde
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bruno Fernando koji je meč završio sa 19 poena, a odličnu podršku imao je u Dilanu Osetkovskom koji je ubacio 17 (trojke 3/4) i Sterlingu Braunu koji je dodao 16 poena.
U redovima Crvene zvezde bolji od ostalih bili su Džoel Bolomboj i Džordan Nvora sa po 12 poena, dok je dvocifren učinak ostvario još samo Džered Batler sa 10 pogodaka.
Partizan će u borbi za regionalni trofej igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog para u kojem se sastaju Dubai (Dubai) i Budućnost, gdje tim iz Ujedinjenih Arapskih Emirata trenutno ima vođstvo od 1:0 u seriji. Sve mečeve završnice ABA lige gledaoci mogu pratiti na kanalima TV Arena sport.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

