Foto: AFP
Izdvajamo

Makron: Francuska i Italija prirodni i ključni partneri


Francuska i Italija su „prirodni i neophodni partneri“ i želimo da projektujemo naš odnos u budućnosti sa jasnim ciljevima, rekao je francuski predsjednik Emanuel Makron.

On je na konferenciji za novinare sa italijanskom premijerkom Đorđom Meloni na 36. samitu Italija–Francuska u Antibu, na jugu Francuske, rekao da će odluke koje su danas donijeli „ojačati saradnju u evropskoj odbrani“, prenosi Ansa.

Francuski predsjednik je naveo da je na samitu naglašena „saradnja u oblasti odbrane: u podršci Ukrajini, u mirovnim i zajedničkim bezbjednosnim operacijama i zajedničkim programima naoružanja“.

Makron je takođe podsjetio da je i „ekonomska razmjena dvije zemlje premašila 100 milijardi evra u 2025. godini“, uz „značajna unakrsna ulaganja“.

Pored političkog samita, održava se i Ekonomski forum Francuska–Italija, događaj na visokom nivou posvećen jačanju ekonomske, industrijske i strateške saradnje između dvije zemlje, u Kanu, udaljenom oko četrdeset kilometara, prenosi Ansa.

Glas Srpske

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Za pojedine političke blokove imena za inokosne funkcije kao enigma!

K2

Istraživanja poprilično jasna: Kome vjeruju građani Srbije?

K2

Paklene vrućine u Evropi pozivaju na vanredni samit

K2

Cvijanović: Izetbegovićev poziv na linč bio bi kažnjiv u svakoj uređenoj zemlji

K2

Pripremite se: Stižu nam tropske noći, temperature preko 39!

K2

Banjaluka: Radovi gase struju u ovoj ulici

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više