Dermatolozi upozoravaju da bi sa slatkišima posebno trebalo da budu oprezne osobe koje su sklone aknama i ekcemima.
Situacija može dodatno da se pogorša ukoliko imate problem sa alergijama. Ukoliko volite da jedete slatkiše, a imate problem sa kožom, bilo bi dobro da unos šećera svedete na razumnu mjeru.
Kada konzumiramo slatkiše, naš organizam aktivira inzulin koji je zadužen za regulaciju nivoa šećera u krvi, ali to može da izazove crvenilo na koži, posebno na licu i podstakne upalne procese.
Pretjerano konzumiranja slatkiša na koje su mnogi “slabi” nerijetko dovodi i do stvaranja bora. Pa, odlučite sami. Lijepa koža i savršen ten ili uživanje u neodoljivom “poroku”.
Večernje novosti
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

