BiH nije uvela sankcije Rusiji, jer je protiv toga Republika Srpska, koja želi da ostane neutralna, kaže srpski član Predsjedništva Milorad Dodik.
Smatra da je evidentan krah spoljne politike Bosne i Hercegovine
– Pojedinci iz političkog Sarajeva pridružuju se sankcijama Rusiji bez saglasnosti Republike Srpske i predstavljaju to kao geopolitiku BiH, što nije tačno – naveo je Dodik.
Zato je kaže i podnio krivičnu prijavu protiv svih diplomata koji su na ovaj način zloupotrijebili položaj, poput Svena Alkalaja i Bisere Turković.
Kada bi uveli sankcije, ističe, u Rusiji bi izgubili iskrenog partnera i prijatelja.
– I šta bi dobili od Zapada? – upitao je dDodik.
Dodik je istakao negativnu ulogu Velike Britanije na dešavanja u regiji. Takođe, zapitao se da li je ispravno uvoditi sankcije državi koja je garant Dejtonskog sporazuma. sporazuma.
RTRS
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

