Društvo

Veterani šumarstva družili se na Borji


Nakon Ribnika i Foče, održan je i “Treći susret veterana šumarstva” na Borji, pod nazivom “Iskustvom u budućnost šumarstva”, kojem su prisustvovala 54, od ukupno 114, veterana.

Organizator susreta, koji su održani na lokalitetu Hajdučke vode, bili su Centar za šume (CEFOR) iz Banjaluke i JP Šume RS Sokolac.

Na početku je odata pošta trojici preminulih kolega od prošlog susreta. Nakon pozdravnih riječi uručene su zahvalnice onima koji su pomogli održavanje susreta. Održana je i tombola, te podijeljene nagrade od drvenih proizvoda.

Glavnu nagradu dobio je veteran Bogdan Stupar, a izabran je i pradeda, veteran sa najviše praunučadi, profesor Sloboda Rončević. Referati u stručnom dijelu skupa podnijeli su Bogdan Krupljanin i Savo Živković, a svi prisutni su se složili da je bilo korisno čuti iskustva i mišljenja starijih kolega.

CEFOR1

– Ovo je bio treći susret penzionera, odnosno veterana, šumarstva. Od preko stotinu evidentiranih, a ima ih mnogo više, penzionisanih šumara, skupu je prisustvovalo više od polovine. To je uz brojne goste skup učinilo impozantnim. Bilo je zaista vrlo dirljivo posmatrati susrete starih saradnika i znanaca, koji danas zastaju da se prisjete ko pred njima stoji i ko im se tako srdačno javlja – rekao je veteran Čedomir Burlica.

Naš sagovornik dodaje da se, za razliku od prethodna dva skupa, koja je karakterisalo okupljanje i uživanje u druženju i pjesmi, ovoga puta, pokušalo i razgovarati o problemima u našem šumarstvu.

– Želja izlagača, Krupljanina i Živkovića, bila je da svojim izlaganjima obuhvate veći dio postojeće problematike u šumarstvu, pa su zbog toga izlaganja za ovu priliku bila duža. Međutim, kafanska atmosfera i problemi sa korišćenjem ozvučenja, učinili su da je ovaj dio skupa, za veći dio prisutnih, prošao bez većeg doživljaja – naglasio je Burlica.

Konačno, poslije dosta veselja i brojnih dosjetki, navodi on, veterani su se sa mnogo lijepih želja dogovorili da se i naredne godine, zadnjeg petka u maju na Jahorini, ponovno sastanu u još većem broju.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Pliva teče, ne damo je: Sutra protestna šetnja od Šipova do ušća Sokočnice

K1

Kako mesari varaju kupce?

K1

Sutra je Velika subota i posljednji dan posta: Ovo su pravila koja treba ispoštovati

K1

Patrijarh Porfirije u Pećkoj patrijaršiji služio večernje bogosluženje

K1

Prevoznici: U ponedjeljak protestna vožnja

K1

Kakvo nas vrijeme čeka narednih dana?

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više