Rodžer Federer je pet od svojih 20 Grend slem titula osvojio na US Openu, ali od posljednje je prošlo čak deset godina.
Švajcarac je pet godina u nizu bio nepjobediv na “Flašing Medouzu”, od 2004. do 2008. Ipak, od tada više nije podigao trofej. U uvertiri novog izdanja slavnog turnira, najtrofejniji teniser je pokušao da objasni zašto “posti” već deceniju.
– Trebalo je da pobijedim u finalu 2009. protiv Huana Martina del Potra, a poslije sam imao dva brutalna polufinala protiv Novaka Đokovića gdje sam gubio poslije propuštenih meč lopti. Da sam iskoristio jednu, imao bih dobobre šanse u finalu. Potom 2015. sam igrao finale protiv Đokovića, koji je bio malo bolji od mene. Zatim 2016. sam preskočio, a 2017. sam bio povrijeđen. Jednom sam izgubio od Tomija Robreda jer zbog problema sa leđima nisam bio u dobroj formi, a jedne godine Tomaš Berdih je igrao odlično. Ako ovog puta budem 100 odsto spreman, sve je moguće – objasnio je Federer.
Rodžer je objasnio i različite uslove igre na “Artur Eš” stadionu tokom različitih dijelova dana:
– U prošlosti je bilo vrlo vjetrovito na terenu. Sada sa krovom na pomjeranje postalo je nevjerovatno toplo i mnogo glasno. Uslovi su vrlo brzi, pa tvoja igra zavisi od koncentracije.
Posljednji Grend slem sezone počinje u ponedjeljak.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

