Globus

Osuđen jedan od lidera “Žutih prsluka”

Jedan od lidera francuskog građanskog pokreta “Žuti prsluci”, Erik Drue, osuđen je na kaznu od 2 000 evra.


On je kažnjen jer je organizovao dva protesta u Parizu bez prethodne prijave skupa nadležnim organima, prenio je radio France Info.

Drue je na sudu odbacio optužbu navodeći da on nema ulogu organizatora protesta i dodao da on nije lider “Žutih prsluka”. Na teret mu se stavljaju dva skupa 22. decembra i 2. januara.

– Ja nemam ulogu organizatora. Ja samo prenosim informaciju – rekao je Drue (34), inače vozač kamiona i jedan od incijatora prvog skupa “Žutih prsluka” 17. novembra.

Tužilac je tokom saslušanja pročitao nekoliko poruka Druea na društvenim mrežama u kojim poziva na skupove i dodao da je trebalo da prijavi skupove nadležnim organima.

Drue je rekao da će podnijeti tužbu na presudu. Njemu je 5. juna zakazano novo saslušanje jer je na jednom protestu viđen sa palicom, što je zabranjeno jer može da posluži kao oružje.

Francuske vlasti su posljednjih nedelja pooštrile kazne i dodatno pojačale snage bezbjednosti na protestima pokreta koji i dalje traje uprkos ustupcima vlasti i velikoj nacionalnoj debati koju je pokrenuo francuski predsjednik Emanuel Makron u cilju rješavanja krize.

BETA

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Erdogan počeo treći mandat: Nastavićemo snažno raditi da zaliječimo rane

SB

Dodik i Cvijanovićeva na inauguraciji Erdogana, dočekao ih Čavušoglu (FOTO)

SB

Erdogan položio zakletvu u Parlamentu Turske: Dodik i Cvijanović prisustvuju inauguraciji (VIDEO)

SB

Lavrov: Zapad ima cilj da posvađa bratske narode Rusije i Bjelorusije

SB

Sve spremno za inauguraciju Erdogana, dolaze državnici iz cijelog svijeta

SB

Bijela kuća pozvala Beograd da povuče vojsku, a Prištinu da povuče policiju

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više