Foto: Arhiva
Infopunkt

Nevrijeme u Istri: Za dva sata 8 000 munja! (VIDEO)


Snažno nevrijeme sa obilnom kišom i olujnim udarima vjetra zahvatilo je noćas Istru i Kvarner, a za samo dva sata zabilježeno je više od 8 000 munja.

– Približavanje olujnih sistema iz Italije podstaklo je razvoj novih grmljavinskih sistema na moru sjevernog Jadrana, a zatim i formiranje kompaktne olujne linije. Grmljavinska linija sporo se približavala obali, tako da su nautičari imali nekoliko sati da se sklone na sigurno – naveli su iz istarskog meteo portala Istramet.

Duvao je prolazno jak vjetar, mjestimično s olujnim udarima jačine i do 86 kilometara na sat, uglavnom jugozapadni, prenosi Hina.

Mjestimično je pala i obilna kiša pa je tako u Umagu i Novigradu palo čak 32 milimetara, porečke stanice zabilježile su do 15 mm, a u centru Pule palo je 13 mm, dok je temperatura je opala za pet stepeni.

Sve je to, kažu u Istrametu, samo uvod u promjenu vremena koja stiže u subotu, a koja će vrhunac imati sredinom nedjelje kada su izgledne lokalno obilne količine kiše, jako nevrijeme i obilje grmljavinske aktivnosti.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Novi Sad: Potvrđena optužnica protiv troje za pad nadstrešnice

K2

Uhapšena djevojka za koju se sumnja da je Ani Brnabić poslala prijeteću poruku

K2

Ekipa iz kampa kod Skupštine u Beogradu zapalila šator

K2

U toku sjednica Skupštine Vojvodine: Građani jajima gađali zgradu

K2

Predsjednik Vlade Srbije: Macut preuzeo od Vučevića

K2

Studenti u blokiraju: Pored RTS-a blokirali i raskrsnicu Takovske i Svetogorske

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više