Najbolji teniser svijeta Novak Đoković danas započinje svoj ovosezonski nastup na posljednjem Grend slemu sezonu US Openu, na kojem i brani titulu osvojenu prošle godine. Nole će i poslije turnira u Njujorku biti prvi na ATP listi, te će se tako sigurno izjednačiniti sa Džimijem Konorsom po broju sedmica na prvom mjestu.
Srpski teniser pokušaće da po treći put u karijeri osvoji tri Grend slem titule u toku jedne kalendarske godine. To mu je do sada uspjevalo 2011. i 2015. godine. Za kalendarski GS uvijek mu je izmicao Rolan Garos.
Pored toga, Novak juri i svoj 17. trofej na najvećim teniskim turnirima, a četvrti na američkom kontinentu. Najbolji na svijetu nema pozivinu statistiku kada su u pitanju finala na US Openu, pošto je do sada igrao osam, a čak pet puta je napuštao teren kao poraženi.
Prošlost i statistika na stranu, Đoković je prvi favorit u Njujorku, te iako mu je put do finala izuzetno težak, nema sumnje da će 32-ogodišnji teniser dati sve od sebe da se tamo i nađe.
Prva prepreka biće mu španski teniser Roberto Karbaljes Baena, trenutno 76. igrač na svijetu. Do sada se nisu sastajali, a duel ne bi trebao početi prije 19.30 časova.
Osim Krajinovića, svi ostali srpski teniseri su u Novakovom dijelu žrijeba
Među nosiocima na US Openu nalazi se i Dušan Lajović, i to na poziciji 27. On će u prvom meču dana od 17 časova igrati protiv belgijskog veterana Stiva Darcisa (35), koji je trenutno 186. na ATP listi.
Ukoliko prođe u drugo kolo, protivnik bi mu mogao biti Janko Tipsarević, koji igra svoj posljednji veliki turnir u karijeri. Tipsa je najavao kraj karijere, a oponent u prvom kolu mu je američki teniser Denis Kudla. Ako dođe do srpskog susreta u drugom kolu, velika je vjerovatnoća da će se isto desiti i u trećem, jer bi pobjednik tog duela trebao na megdan Novaku Đokoviću.

Da li će doći do mečeva srpskih tenisera u daljim kolima, još se ne zna, ali se sa sigurnošću zna da će se on desiti u prvom kolu. Naime, žrijeb je odmah na startu spojio Lasla Đerea i Miomira Kecmanovića. Njihov meč neće početi prije 20 časova po srednjeevropskom vremenu.
Na drugoj strani kostura nalazi se samo Filip Krajinović, koji će se sutra sastati sa Nijemcem Sedrik-Marsel Stebom.
Predstavnice Srbije u ženskoj konkurenciji biće Ivana Jorović i Aleksndra Krunić
Najbolje rangirana srpska tenisera Ivana Jorović svoj nastup započinje danas u meču predviđenom za 19 časova protiv mlade Poljakinje Ige Sviatek. Aleksandra Krunić će na teren sutra i to protiv Latvijke Jelena Ostapenko.
Poslastica dana u ženskom dijelu turnira svakako će biti duel Serene Vilijams i Marije Šarapove. 23. međusobni duel dvije teniserke na rasporedu je oko jedan čas iza ponoći.
SrpskaCafe.com
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.