Tenis

Noletu olakšan posao, Rafa preskače Šangaj


Španski teniser Rafael Nadal će propustiti predstojeći Masters u Šangaju, i zvanično je potvrđeno.


Nadal neće učestvovati u Kini zbog povrede lijeve šake. Rafa ni prošle sezone nije nastupio u Šangaju, pa opet neće moći da osvoji bodove na tom turniru.

Na kineskom Mastersu titulu brani Novak Đoković, koji je mogao da ostane bez prvog mjesta da je Španac, koji nije branio bodove naspram Novakoih 1 000, ostvario značajniji učinak.

Podsjetimo, Nole na prvom mestu ATP rang liste ima 730 bodova prednosti nad Rafom, a ukoliko osvoji titulu u Tokiju (stigao do četvrtfinala) obezbijediće sebi to mjesto i da u Šangaju ispadne u prvom kolu.

Od ovog turnira odustao je i Laslo Đere, koji je najavio da će napraviti pauzu poslije US opena. Umjesto njega u glavni žrijeb ušao je Filip Krajinović.

Masters u Šangaju se igra od 6. do 13. oktobra, a prvi nosilac je branilac titule Đoković. Tu su još Rodžer Federer, Danil Medvedev, Dominik Tim…

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Šok: Penali srušili Partizanov evropski san

K2

Poginuo legendarni Feliks Baumgartner

K1

Nadal se vraća “bijelom sportu” u ulozi trenera

K2

Borac sa Santa Kolomom u revanšu kvalifikacija za Ligu konerencija

K2

Srbija potopila Rumune i saznala rivala u osmini finala SP

K2

Fudbaleri Borca otputovali u Andoru

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više