Infopunkt

Novi patrijarh SPC biće izabran u februaru

Sjednica Svetog Arhijerejskog Sabora Srpske crkve, na kojoj će biti izabran novi patrijarh, zakazana je za 18. februar 2021. godine.

Ovu odluku donio je Sveti Arhijerejski Sinod, koji je ovlašćen za zakazivanje zasedanja najvišeg crkvenog tijela.

Ovom sjednicom, kao najstariji arhijerej, predjedavaće epsikop šabački Lavrentije, koji je bio i na čelu Sabora koji je 2010. godine izabrao vladiku niškog Irineja za poglavara SPC, pišu Novosti.

Izabranim datumom “crkvena vlada”, uprkos pandemiji i vanrednoj situaciji u svijetu, ispoštovala je odredbe Ustava SPC koje propisuju da postupak za okončanje izbora novog patrijarha mora biti okončana najdalje do 19. februara 2021.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Predstavljen prijedlog plana za smirivanje situacije na sjeveru Kosova i Metohije

SB

Urednik preminuo tokom smjene na Radio Sljemenu

SB

Peti protest “Srbija protiv nasilja” (UŽIVO)

SB

Ankara šalje komandose na Kosmet

SB

Član Savjeta roditelja “Ribnikara”: Nije me iznenadio nalaz inspekcije

SB

Vučić posjetio ranjenog Srbina sa KiM Dragišu Galjka (FOTO)

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više