Izdvajamo

Radojičić i Stanivuković “zakuvali” na Twitteru


Bivši i aktuelni gradonačelnik Banjaluke, Igor Radojičić i Draško Stanivuković, “zaratili” su sinoć na Twitteru.

Ono što je ponukalo Radojičića da se oglasi je jučerašnja Stanivukovićeva objava da broj zaposlenih u javnim preduzećima, ustanovama i organizacijama Grada, zajedno s brojem zaposlenih u Gradskoj upravi, prelazi 3 000.

– Ovo je zastrašujuće veliki broj, na osnovu kojeg ne mogu, a da ne postavim pitanje, kako je budžet Grada do sada uopšte funkcionisao – napisao je Draško Stanivuković na svom Facebook profilu.

Sinoć, na oko sat uoči ponoći, uslijedio je odgovor bivšeg gradonačelnika.

– Ovo je potpuno netačan podatak i mora se demantovati ! Barem 1 500 od pobrojanih zaposlenih nije na budžetu Grada, niti su mnoga navedena preduzeća/ustanove korisnici budžeta za plate – napisao je Radojičić.

Međutim, na tome nije ostalo, jer je uslijedio odgovor aktuelnog gradonačelnika.

– Od koga Vodovod naplaćuje vodu? Od naših građana, gospodine Igore, i tako ima sopstveni budžet koji jeste budžet našeg grada i građana i onda se isplaćuju plate i za višak radnika koji ste vi zaposlili. Koliko je viška radnika u Centru za socijalni rad, Akvani, JUSC Borik itd? Znate li koliko je ugovora o djelu onih radnika koji ste vi primili na određeno i koliko ste ugovora potpisali poslije izobra nakon poraza? Sve vi to znate, za sada i bolje od mene, ali kada se upoznam sa svim, neće biti onako kako ste vi ostavili. Odmarajte – napisao je Stanivuković.

Od Radojičića i Stanivukovića do sada smo čuli samo izraze međusobnog poštavanja, ali sada su očigledno skinuli rukavice.

– Opet elementarno neznanje! Ne razlikujete osnovne pojmove. Neka Vam objasne razliku između “ugovora o djelu” i rada na određeno vrijeme. Neka Vam objasne razlike između ustanova, akcionarskih društava, društava s ograničenom odgovornošću, budžeta itd. – bio je oštar Radojičić.

Stanivuković nije ostao dužan.

– Vama bi bilo bolje da su vam objasnili kako se na izborima pobjeđuje, a te pojmove vidim da dobro poznajete, s obzirom na to šta ste ih morali potpisati. Do sada ste na sve ćutali, pa bolje vam je da tako i ostane – zaključio je Stanivuković prepirku.

Srpskainfo

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Prognoza vremena: Danas nestabilno vrijeme

K2

Višković: Srpski narod dao ogroman doprinos slobodi, zlo fašizma se ne smije ponoviti

K1

Dodik: Srpska dobila podršku iz Moskve, Pekinga, Minska i Brazila

K1

Nagrada 50.000 KM za informaciju o ubistvu Suzane Simikić: 24 godine bez odgovora

K1

Sporazum za budućnost BiH: Mir, napredak i… stara neslaganja

K1

Đoković odlučio: Nastupaće u Ženevi

K2

1 komentar

euroskeptik Ponedjeljak, 11.01.2021., 11:29 at 11:29 am

Nažalost,polako ali sigurno novi gradonačelnik pokazuje svoju nestručnost,a manjak kulturnog obraćanja je davno pokazao.Ipak je grad na šteti kad se na ključnu funkciju postavi čovjek sa nedovoljnom stručnom spremom ,koji većinom misli da je davanje bombastičnih izjava medijima i stalno medijsko eksponiranje njegova glavna zadaća.Ali valjda su to tako i zamislili oni koji su organizovali njegovo postavljanje za Gradonačelnika i vjerujte ti ljudi ne misle ništa dobro ovom gradu,već doprinose srozavanju njegovog ugleda što su i proteklih godina radili kad su organizovali skupove sa kojih su slali ružne slike o našem gradu.

Odgovor

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više