Košarkaši Borca deklasirali Promo

Košarkaši Borca deklasirali su Promo sa 83:53 te su na taj način došli do šestog trijumfa u tekućoj sezoni Lige BiH.

Banjalučani su odigrali mnogo bolje od rivala iz Donjeg Vakufa i već poslije prvih 20 minuta bilo je riješeno pitanje pobjednika kada je na semaforu stajalo 43:16.

Ništa se posebno nije promijenilo ni u preostale dvije četvrtina u kojima je domaći sastav u jednom trenutku imao i 33 viška (53:20). Na kraju je ovaj duel završen sa uvjerljivom pobjedom Banjalučana (83:53) uz 23 pogotka Nikole Tanaskovića od čega je ubacio tri trojke dok je Draško Knežević završio meč sa 10 poena (dvije trojke).

U poraženom sastavu iz Donjeg Vakufa po 10 poena dali su Miloš Kostić (od toga dvije trojke) i Carren Wilson (jedna trojka).