Tenis

Nevjerovatan preokret Cicipasa protiv Nadala za polufinale AO

Šesti teniser svijeta, Stefanos Cicipas igraće u polufinalu Australijan opena!

Grčki teniser je poslije velike drame i borbe u pet setova, pobijedio drugog tenisera svijeta, Španca Rafaela Nadala sa 3:6, 2:6, 7:6 (4), 6:4, 7:5.

Bio je to revanš Cicipasa Rafi za poraz u polufinalu prije dvije godine na istom mjestu, kada mu je Španac prepustio samo šest gemova.

Nadal je na početku meča bio u žestokom ritmu i reklo bi se prilično lako došao do prednosti.

Želio je da stavi do znanja Cicipasu da neće dozvoliti da mu se Grk revanšira za poraz u polufinalu iz 2019. godine, ali kako je meč tekao, broj dva na svijetu je imao sve više problema.

Nadal je imao prvu brejk loptu u osmom gemu prvog seta, uspio je da je iskoristi i poslije 37 minuta igre odservira za 6:3.

Teniser iz Manakora bio je još ubjedljiviji u drugom setu u kom je dva puta oduzeo servis protivniku.

Uradio je to u prvom i petom gemu i potom u sedmom iskoristio prvu set loptu za 6:2.

Cicipas je bolje počeo treći set, držao se dobro na servis gemovima, na kraju došao i do taj-brejka.

U njemu, Cicipas je uspio da se odlijepi, povede sa 5:3 i 6:4, kada je iskoristio set loptu i smanjio prednost Španca.

Vidjelo se već tada da Nadalu pada i energija i koncentracija, španski teniser je sve više griješio, a Cicipas podizao nivo igre.

Počeo je da dolazi i do brejk lopti, koje su bila misaona imenica u prva dva seta i poslije propuštenih prilika u dva gema, konačno je uspio da “brejkne” Nadala u devetom gemu, a potom odservira za 6:4 i izjednačenje u setovima.

Peti set bio je izjednačen u potpunosti.

Bilo je pitanje samo ko će prvi popustiti, i konačno, desilo se to u 11. gemu.

Servirao je Nadal, Grk je osvojio sva četiri poena, napravio ključni brejk i poveo sa 6:5.

Tu je bio kraj, iako je Nadal u tom 12. gemu imao 0:30.

Stefanos nije iskoristio prve dvije meč lopte, potom Rafa ne koristi jednu brejk priliku, ali nije imao snage da zadrži Atinjanina.

Reklo bi se, treća-sreća, Stefanos je iskoristio treću meč loptu i zapečatio veliku pobjedu.

Tako je postao tek drugi igrač u istoriji koji je na Grend slem turniru pobijedio Nadala poslije 0:2 u setovima.

U polufinalu ga očekuje okršaj sa Danilom Medvedevom koji je sa 7:5, 6:3, 6:2 pobijedio Andreja Rubljova.