EP: Holanđani razbili Makedonce uz oproštaj Pandeva

Makednoci su se sa tri poraza oprostili od svog debitantskog nastupa na EVRO 2020.

Moglo je da bude i drugačije da je na samom početku meča priznat gol Trajkovskom, ali je napadač Makednije bio za dužinu stopala u ofsajdu kako je naknadno pokazao snimak.

Ubrzo su to kaznili Holanđani koji su poslije jedne sjajne akcije došli do prednosti kada je prva zvijzeda ekipe Memfis Depaj krunisao sjajan prodor Malena po desnoj strani.

U drugom poluvremenu Holandija je dotukla Makednoce a u centru pažnje je bio kapiten Vajnaldum. On je prvo na asistenciju Depaja povećao na 2:0, da bi u roku od sedam minuta ponovo bili u u akciji sa istim ishodom. Bila je to druga asistencija Depaja na utakmici i drugi gol Vajnalduma koji se izjednačio sa Patrikom Šikom i Rinaldom na čelu liste strijelaca.

Do kraja utakmice je najznačajniji momenat bio izlazak Pandeva iz igre. Legenda Makedonije je u 68. minutu napustila igru, a saigrači su mu napravili špalir dok je uz ovacije napuštao igru.

Prije početka meča mu je kapiten Holandije Žoržinjo Vajnaldum poklonio dres u ime oproštaja od reprezentativnog fudbala.

Holandija je završila na prvom mjestu u grupi sa maksimalnih devet bodova, dok je Makedonija ostala posljednja bez boda.

Oglasio se Stojković poslije odluke Tadića da više ne igra za reprezentaciju Srbije