Mitrović srušio rekord Čempionšipa!

Aleksandar Mitrović je ispisao istoriju engleskog fudbala.

Na meču sa Lutonom, ovog ponedjeljka srpski as je Fulamu golom u 62. minutu donio prednost od 4:0 i već tada ušao u istoriju ostrvskog fudbala, a onda u trećem minutu sudijske nadoknade vremena postavio konačnih 7:0 i postao apsolutni rekorder druge engleske lige.

Naime, prvi pogodak na meču bio je čak 42. pogodak Aleksandra Mitrovića u ovoj sezoni Čempionšipa, čime je izjednačio rekord drugog po snazi ostrvskog takmičenja, koji je dosad samostalno držao Gaj Vitingem.

On je, noseći dres Portsmuta, 42 gola dao u drugoj engleskoj ligi u sezoni 1992/1993.

Ali, “Mitar” se nije na tome zaustavio.

U sudijskoj nadoknadni vremena još jednom je matirao čuvara mreže Lutona, Ingrama, čime je postao rekorder.

“Začinio” je taj pogodak skidanjem dresa i penjanjem na ogradu koja dijeli teren od tribine, saigrači su s njim burno proslavili taj podvig, a srpski reprezentativac je dobio žuti karton, što pravila i predviđaju kada neko od aktera fudbalskog meča skine dio opreme.