U periodu od 8. do 20. avgusta, na Jahorini je boravilo 26 sportista u sastavu bokserske reprezentacije Srbije, za čije je visinske pripreme bokserski savez Srbije izabrao upravo olimpijsku planinu Jahorinu.
Srpske boksere, posljednjeg dana priprema, posjetio je direktor Olimpijskog centra Jahorina Dejan Ljevnaić, zajedno sa ministrom unutrašnjih poslova Srbije Aleksandrom Vulinom i predsjednikom bokserskog saveza Srbije Nenadom Borovčaninom, te predsjednikom Nadzornog odbora Olimpijskog centra Jahorina Nedeljkom Elekom, navodi se u saopštenju Olimpijskog centra Jahorina.
Ljevnaić je tom prilikom iskazao veliku zahvalnost na ukazanom povjerenju kada je riječ o izboru planine za pripremu forme sportista svjetskog ranga koji dolaze upravo iz Srbije.
Izrazio je i veliku nadu da će se ovi budući bokserski šampioni sa istim ciljem vraćati u najmoderniji skijaški centar u Jugoistočnoj Evropi, veliku sreću u osvajanju mnogobrojnih odličja u njihovim karijerama, koji su tokom svog boravka svakodnevno boravili na vrhu ove planine.



Vulin je iskazao je veliku zahvalnost Olimpijskom centru Jahorina na ukazanom gostoprimstvu i podršci, navedeno je u saopštenju.
SC
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.